Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(26-01-2017, 08:23 PM)Живојин Мишић Пише:  Другачије и не би могао наћи. Неки дан сам поставио на страници ,, Дражини људи славне личности".

Да ниси поменуо Мексико не бих нашао никад.
Одговори

Никола Петровић. Позната ужичка породица. Воденица његовог деде још се налази на старом месту. Постави питање. Пратим Звезду па нећу моћи баш да се посветим одговору.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-01-2017, 08:33 PM)Живојин Мишић Пише:  Никола Петровић. Позната ужичка породица. Воденица његовог деде још се налази на старом месту. Постави питање. Пратим Звезду па нећу моћи баш да се посветим одговору.

Стварно био дете за време рата . 1929 годиште.

Чекамо Бенита да постави питање.

Ма и ја гледам Звезду. Кез
Одговори

Ако је Бранке ту нека постави.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ne radi mi Cirilo.
Koje mesto u brozovoj Jugoslaviji je imalo najvisi stepen doseljenika , procentualno u odnosu na broj starosedelaca
Одговори

Ужице. Гледајући од краја рата до 80-их.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не. Трик питање, ваља мало размислити. Тај градић се налази у оквирима и данашње Србије.
Одговори

Мислио сам да је Ужице. 4,5x више становника 80-их него на крају рата. Неки градић са Косова? Шиптари се населили и котили.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

То је предуг период- 35 година. Питање се односи на врло кратак период, две-три године.
Није на Космету.
Одговори

(26-01-2017, 10:35 PM)Бенито Пише:  То је предуг период- 35 година. Питање се односи на врло кратак период, две-три године.
Није на Космету.
Аха. Писало је у Брозовој Југославији па сам мислио да је до 80-их. Неко место у Војводини које су Срби населили?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је. Мноштво правих Срба.

Немој се мучити интернетом. Ово је логичко питање.
Одговори

Не знам стварно. Рекао бих Шид или Сомбор, ако је већ градић. Нисам тражио по интернету ,не верујем да има конкретан одговор.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Милослав се разочарао, па не залази на ову тему.А намерно сам ставио као шлагворт-питање за њега,он би ово као из топа.
Није Шид, ни Сомбор.
Ајде Еро, знаш, само укључи мало чувене Ерске вијуге. Пусти Човића лопова.
Одговори

Радиле су вијуге, пуном паром, кад је требало. Знаћу и ја кад порастем, једног дана. Нећу да лупам али претпостављам да су црвени извршили неко ,, чишћење" том граду.

Нови Козарци, Банат?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 55 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним