Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

3. Свети Сава, Цар Душан, Краљ Александар Обреновић, Краљ Петар Први Карађорђевић
Одговори

(29-01-2017, 09:17 PM)Шумадинац Пише:  2. Милутин Јанковић
То је Бенито.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Пардон..... под 1

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(29-01-2017, 09:18 PM)Вукашин Петковић Пише:  3. Свети Сава, Цар Душан, Краљ Александар Обреновић, Краљ Петар Први Карађорђевић

У праву си.
Погрешио сам за 3.
Један од два краља Александра је у питању.
Одговори

Ајде Бенито, твоји одговори су били најкомплетнији.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ови што пребацују Милославу да није историчар, сад би се уверили да нису у праву. Оде човек у кафану и заборави на нас.
Ајде рецимо,
Крајем 19 века срела су се два велика владара. Тада су донели једну одлуку која је имала катастрофалне последице по Србе у 20 веку , а и у 21 веку.
Ко су та два владара?
На коју одлуку се мисли?
Одговори

(29-01-2017, 09:41 PM)Бенито Пише:  
(29-01-2017, 09:18 PM)Вукашин Петковић Пише:  3. Свети Сава, Цар Душан, Краљ Александар Обреновић, Краљ Петар Први Карађорђевић

У праву си.
Погрешио сам за 3.
Један од два краља Александра је у питању.
Тачно је све.
Јео сам те маслине. Smile
Мада су биле зелене у доба кад сам био тамо, ал ко ће да одоли.

П.С.
У ствари није ми у сећању Петар Први. Када је он био на Хиландару?
Одговори

Мислим да је био двапут. Али да оставимо за неко друго време.

(29-01-2017, 10:08 PM)Бенито Пише:  Ови што пребацују Милославу да није историчар, сад би се уверили да нису у праву. Оде човек у кафану и заборави на нас.
Ајде рецимо,
Крајем 19 века срела су се два велика владара. Тада су донели једну одлуку која је имала катастрофалне последице по Србе у 20 веку , а и у 21 веку.
Ко су та два владара?
На коју одлуку се мисли?

Поставио сам тешко, али врло важно питање.
Покушајте да а одговорите.
Одговори

Санстефански мир (касније Берлински конгрес)? Александар II (Руско царство) и Турска. Мада не делује да је ово. Вероватно мислиш на нешто о стварању Југославије.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не бих рекао. Обзиром на будуће догађаје, Берлински конгрес није катастрофалан, могли смо и горе проћи.
Њиме је само одложено ослобађање свих српских земаља које је дошло 1912-8.
Одговори

Не верујем да је ово. Берлински конгрес је знатно повољнији од Санстефанског. Мада, мана сваког споразума је што Срби нису имали своју државу.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није то у питању. Мораћете мало више да се потрудите.
Ово питање сам поставио, да би видели колико су опасне предрасуде у историји. Уосталом, као и у свакој науци.
Ово вам нико од наших историчара никад јавно није поменуо, а политичари изашли из комунистичког шињела, а сви су они то одреда, о о томе сигурно не знају ништа.
Одговори

После Берлинског? Јесу опет Енглези закували чорбу?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Сам крај 19 века.
Увек све Енглези закувају, али овде нису учествовали. Бар не директно.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 35 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним