Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

није ни Други Рим, тако су звали Цариград.
Ако нико не зна, укуцајте "Византија" у Гуглу и наћи ћете одмах на википедији..

очигледно је да нико не зна, јер вам се одговор појављује на свакој страни Кез
Одговори

(31-01-2017, 08:54 PM)Романија Пише:  није ни Други Рим, тако су звали Цариград.
Ако нико не зна, укуцајте "Византија" у Гуглу и наћи ћете одмах на википедији..

очигледно је да нико не зна, јер вам се одговор појављује на свакој страни Кез
Онда остаје Источно Римско царство, то је неко већ рекао?
Него види ти за Захумље.
Одговори

Који си ти краљ. Романија је одговор.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Браво Smile
Одговори

Добра фора, али то је посрбљена, реч, нема шансе да су они тако говорили. Мада то значи.
Одговори

Чим рече да се појављује одговор на свакој страни одма сам знао шта је у питању. Да разрешимо прво ово што је Милослав поставио.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ῥωμανία — Романија
Одговори

(31-01-2017, 08:28 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(31-01-2017, 08:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  
Само док сте ту да вас питам нешто, а у вези са обарањем авиона са Метиног брда. Невезано за квиз што нагласих и малопре.Да ли је авион пао негде код данашњег кафића Марабу или код Великог парка, пошто сам чуо две верзије тј. прочитао негде и да ли је Радоје Љутовац стварно јахао на коњу до места пада авиона да би видео да ли је пилот преживео ?
Наводно је дојахао на место пада авиона. Било је два члана немачке посаде у авиону. Обојица су погинула.

(31-01-2017, 08:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(31-01-2017, 08:38 PM)Живојин Мишић Пише:  
(31-01-2017, 08:27 PM)Милослав Самарџић Пише:  
Није Требиње. Иначе откуд ти да су се тако звали Мирослављев син и унук?
Онда Котор или Дубровник. Wiki. Мирослав је имао и сина Петра. Могуће да је он био наследник.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није ни Котор ни Дубровник, а ни Петар.
Одговори

(31-01-2017, 09:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није ни Котор ни Дубровник, а ни Петар.
Aко није Благај (код Мостара) онда не знам. Нек пробају остали.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није Благај.
Са`ће поручник Јанковић то из прве. Smile
Одговори

Само да кажем нешто за Романију. Цар Душан кад се крунисао није себе називао "царем Срба и Грка" како се то данас говори, већ царем Срба и Романије.
За овај термин сам први пут чуо кад сам читао Острогорског, који наводи да се Самуило кад је створио моћно царство и хтјео да постане византијски цар, називао царем Романије, наравно нелегално..

Живојине ти си на реду. Нема везе и да буду два отворена питања на теми.
Одговори

Јел преведена нека обимнија књига Шарла Дила о Византији? Имам само ону малу, ''Историја Византијског царства''.
Одговори

У којој класи ВА ,у 20. веку, је уписано највише питомаца у КС?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 48 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним