Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Опет замало.
Одговори

Онда Лазаревић уместо Костића. Је ли Бранко Радичевић мећу првих пет?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није Лазаревић уопште. Ту је Бранко у врху, али не међу три.
Ајде да олакшам : овај трећи има специфичан српски језик.

А и једини је живео део живота у Србији. Чак је био и министар.
Иначе, ниједан није рођен у тадашњој кнежевини Србији.
Одговори

Рекао бих Нушић али он је обележио и 20. век. Мора да је неко старији.
Јован Стерија Поповић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Реци сва три, немој овако.
Одговори

Петар Петровић Његош,Ђура Јакшић и Прота Матија Ненадовић

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Његош, Јакшић, Стерија.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Написао сам да ниједан није рођен на територији тадашње Србије.
Одговори

Његош,Доситеј Обрадовић,Јоаким Вујић

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Смедерево, бре, где ти оде. Имали сте одговор, само вам је трећи фалио. Најближе је био Влад Алекш, али је трећег погрешио.

А и ти исто си само једног погрешио, негде на почетку.
Одговори

Ти рече да ниједан није рођен на територији данашње Србије?
И Костић и Лазаревић су рођени на територији Србије...
Достеј је умро почетком 19.века тако да и он улази у причу.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Па, није.

Намерно постављам оваква питања, да не би одмах на клик Гугла одговарали, него мало да се размисли, а ту сам да помогнем. Наравно, одговор на оваква питања није моја пројекција, него професора из тих области.
Кад падне пажња као сад, одговорићу да не губимо ритам.
Његош
Лаза Костић
Јован Стерија Поповић
Сва тројица сте одговорили на два од три.
Ајде Смедерево, постави питање.
Одговори

Не дођох на време. Практично си нам рекао прва два само Стерију да убацим. Која се тројица боре за преостала два места у првих пет? Змај, Радичевић и ?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Мене је збунило то да су сва тројица рођена ван територије данашње Србије,
Војводину још нису одвојили,надам се...Занима ме само ко је направио ту ранг листу?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 50 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним