Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Написао сам тадашње кнежевине Србије. Његош и Стерија и пре кнежевине. Нисам видео да си питао за данашњу.
Ово није листа, као ранг-листа, него назначивање, осветљавање дела три аутора који су досегли највише висине у књижевној уметности. Једноставно, њихово дело се одвојило од других тога доба. А богами, вредност им се мери и у томе што је и данас оно високе уметничке вредности.
Никола Милошевић, Мило Ломпар итд...
Одговори

Деспот Стефан и угарски краљ Жигмунд. Јеси обрисао питање?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Шта Стефан и Жигмунд? Где је питање?
Одговори

Ту сам се и збунио,зато сам написао Доситеј,Јоаким....Хвала на објашњењу.

Питање:Једним споразумом из 15.века Београд више није припадао Србији.Који је то споразум и ко га је сколопио?

(02-02-2017, 01:52 PM)Бенито Пише:  Шта Стефан и Жигмунд? Где је питање?

То је то.Терај даље...

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(02-02-2017, 01:43 PM)Живојин Мишић Пише:  Не дођох на време. Практично си нам рекао прва два само Стерију да убацим. Која се тројица боре за преостала два места у првих пет? Змај, Радичевић и ?

Све сте поменули, али ту су разлике у ситницама. Ова тројица одвајају.
Треба поменути још и Филипа Вишњића. Дакле, Вук би практично био број један, без конкуренције, да су песме које је записао његово ауторско дело.

Ћерај, Брко.
Одговори

Малопре је било другачије питање. Ђурађ и Жигмунд. Сад му је узео оно што је дао Деспоту Стефану.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(02-02-2017, 01:58 PM)Живојин Мишић Пише:  Малопре је било другачије питање. Ђурађ и Жигмунд. Сад му је узео оно што је дао Деспоту Стефану.

Грешка у формулисању питања...

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Четници су били ,,кољачи, гибаничари, брадоње,..."
Међутим, црвени су имали једног Брадоњу и једног што је био кажњен јер је био брадоња(не од стране Тита и партије). Обојица бивши офоцири КЈ. Ко су њих двојица? Ајде Бенито, из прве.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ово је, наравно, Јовановић звани Брадоња. Нисам разумео питање за овог другог.
Одговори

Бивши официр КЈ. Приступио партизанима. Мутио је нешто са једним попом. Дража га је казнио што је носио браду (ако не лаже). Само још да одговорим.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Е , ово су ми најгора питања, кад не знам, да ли не знам. Реци, ако нико не одговори.
Одговори

Активан на почетку рата. Споразум поп Зечевић- ...
Ослободио Крупањ, учествовао у нападу на Шабац. Слично се зове као партизански политички комесар приликом напада на Краљево.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

А, на Мартиновића мислиш.
Одговори

Било је лако. Мислио сам да ћеш одма погодити. Ајде неко лепо сад нађи.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 59 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним