Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

[quote='Милослав Самарџић' pid='64943' dateline='1486492642'
Тачан одговор.
За ''јесу'' требало би да носи њих 50% плус 1.
А носило је око 0,5%. Вероватно и Немаца толико, јер се нису бријали њихови подморничари, онда 1. брдска се слабо бријала на Кавказу, итд.
[/quote]
Када би гледали команданте из самог врха организације (команданти корпуса и појединачних делова ВК) било би преко 80 %.
Ко ми сад пада на памет да није носио браду:
Кондор, Трифуновић, Лашић, Весић, Нешко,

Где њега нађе? У свовој краткој каријери, нисам чуо за тог. Овај је много познатији. Био је у ВШ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(07-02-2017, 06:04 PM)Бенито Пише:  Николај, Влад Алекш, Романија и Вукашин Петковић дугују питања.

Они су на реду.
Одговори

Удавио се Иван Милутиновић.
И не знам одакле ти је то да су Жика и Крцун били другови.
Одговори

(07-02-2017, 08:37 PM)Милослав Самарџић Пише:  Тачан одговор.
За ''јесу'' требало би да носи њих 50% плус 1.
А носило је око 0,5%. Вероватно и Немаца толико, јер се нису бријали њихови подморничари, онда 1. брдска се слабо бријала на Кавказу, итд.
Када би гледали команданте из самог врха организације (команданти корпуса и појединачних делова ВК) било би преко 80 %.
Ко ми сад пада на памет да није носио браду:
Кондор, Трифуновић, Лашић, Весић, Нешко,

Где њега нађе? У свовој краткој каријери, нисам чуо за тог. Овај је много познатији. Био је у ВШ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Живојине шта значе ове линије ? Кез
Одговори

Довде сте ми дошли!!!!Кидање

Ајде док се среди Живојин .
Опет једно о везама. Шта везује српску уставност и бечко издаваштво?

Ајде док се среди Живојин .
Опет једно о везама. Шта везује српску уставност и бечко издаваштво?
Одговори

(07-02-2017, 08:58 PM)Бенито Пише:  Удавио се Иван Милутиновић.
И не знам одакле ти је то да су Жика и Крцун били другови.
Ево поправио сам. Мислио сам на партијске другове. Они су сви били другови и другарице. Вероватно се нису ни познавали, Жика је доста старији био и пред рат се тек вратио из СССР.

Димитрије Давидовић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Крцун је тек почињао каријеру. Жика се, већ, трудио да је заборави. Цела та прича око Жике, можда се не би ни догодила да Крцун није желео да се пробије у врх одабраног друштва. Он је Брозу поменуо Павловића и понудио се да га нађе. После се са Ранковићем, Стамболићем и Дедијером такмичио пред Брозом у мучењу Павловића. То га је винуло у саму орбиту , под скуте неспоменика.

Тако је, Давидовић и Новине сербске.
Идемо даље.
Одговори

(07-02-2017, 09:36 PM)Бенито Пише:  Крцун је тек почињао каријеру. Жика се, већ, трудио да је заборави. Цела та прича око Жике, можда се не би ни догодила да Крцун није желео да се пробије у врх одабраног друштва. Он је Брозу поменуо Павловића и понудио се да га нађе. После се са Ранковићем, Стамболићем и Дедијером такмичио пред Брозом у мучењу Павловића. То га је винуло у саму орбиту , под скуте неспоменика.

Тако је, Давидовић и Новине сербске.
Идемо даље.
Због тога сам и поставио питање. Читао сам негде да га је Пера Коњ најбоље тукао.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Један од команданaта корпуса током рата, 1933. године уписује Нижу школу Интендантске академије, исте године на тој школи и Дража предаје, коме је то био професор?
Одговори

Наведите ,бар 3, краљева поручника (потпоручника)- Титова генерала. Прво Вулово.

Пробаћу Раковић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јесте, Предраг Раковић.
Одговори

Нисам знао него сам отприлике по годинама закључио. Нисам очекивао да погодим из прве. Поставио сам малопре питање. Лако је.
Малопре пронађох овај линк. Списак жртава комуниста (некомплетан) након 12. септ. 44. Ево ако неког занима.
http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.m.../23078.htm

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Љубо Вучковић
Велимир Кнежевић
Ратко Мартиновић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним