Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Љотић и његов Збор познати су као заговорници "сталешке" скупштине. У тим временима једна легална странка и њен председник су се такође залагали за овакав облик парламентаризма. Како се звала странка, а како њен председник?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(10-02-2017, 03:08 AM)Бенито Пише:  Ако је Крупа најзападнија, докле је краљ Милутин добацио најјужније?

Хиландар.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Много јужније.
Одговори

Мојсијева гора.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је. Црква Светог Стефана у Богородичином манастиру на Синају.
Већ сам вам свима написао да постављам питања која се могу повезати са данашњим стањем. Па, ето кад почну ови неписмени папагајчићи који су главни и једини власници пера и микрофона у Србији да веслају како смо мали народ, да одмах знамо да то није тачно. Неки народ који има снаге да зида светиње по светој Земљи, и то још у средњем веку, не припада групи малих народа. Колико год становника имао.
Ајде, Жућо. И немој ово Владово питање да остаје, нека неко одговори.
Одговори

Питање за тебе: Због чега највише готовиш Милутина од свих Немањића?
Квиз питање: Један наш проналазач, изумео је нешто што је касније користило у желизничком саобраћају. Који је проналазак и ко је пронашао?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Добривоје Божић-кочница

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Дува ли кошава данас?
Ајде, граде од старина.
Одговори

Нисам у Смедереву,побего сам у планине.
У част једног француског министра, у једном граду у Србији подигнут је необичан споменик пријатељства(данас угоститељски објекат).У чију част је подигнут и пта је у питању?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

У Смедереву, на обали Дунава. У част петог Војводе , Франша де Переа.
Одговори

(10-02-2017, 02:36 PM)смедерево Пише:  Нисам у Смедереву,побего сам у планине.
У част једног француског министра, у једном граду у Србији подигнут је необичан споменик пријатељства(данас угоститељски објекат).У чију част је подигнут и пта је у питању?

Да ли је то она кафаница "Француска капа"?

(10-02-2017, 02:38 PM)Бенито Пише:  У Смедереву, на обали Дунава. У част петог Војводе , Франша де Переа.

Зар није у питању онај француски министар који је убијен заједно са краљем Александром?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Делимично тачно... У част Жан Луја Бартуја убијеног заједно са нашим краљем у Марсеју. У облику је француске капе.
Терај даље.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Влад, дај одговор на своје питање, па постави ново.
Одговори

Земљорадничка странка, Милан Гавриловић. Можда је још неко заступао сличну идеју од легалних странака, али за сада знам само за овај случај.

Неко је поставио питање у вези са првом кафаном. Ево питања у вези са пицеријом. Када и где је отворена прва пицерија у Србији (Југославији)?

(10-02-2017, 01:09 PM)Бенито Пише:  Тако је. Црква Светог Стефана у Богородичином манастиру на Синају.
Већ сам вам свима написао да постављам питања која се могу повезати са данашњим стањем. Па, ето кад почну ови неписмени папагајчићи који су главни и једини власници пера и микрофона у Србији да веслају како смо мали народ, да одмах знамо да то није тачно. Неки народ који има снаге да зида светиње по светој Земљи, и то још у средњем веку, не припада групи малих народа. Колико год становника имао.

Срби су малобројан, али не и мали народ. Бенито, свака част.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним