Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(11-02-2017, 09:44 PM)Живојин Мишић Пише:  Помажи иначе оста до прекосутра.


[Слика: rofl.gif]

реално.
Одговори

Рођени су у 19 веку, а погинули у рату у 20 веку.

Студирали су у Бечу, предавали у Београду.
Кад би вам рекао и одакле су, потрефила би и моја покојна баба.

Један је погинуо у Грчкој, а други у Црној Гори.

Један је рођен 1885. године, а други 1887. године.
Били су из Херцеговине.

И обојица су предавали на Филозофском факултету у Београду.
И завршили гимназију у Мостару.
И погинули 1941.
Одговори

Васиљ Поповић и Владимир Ћоровић. Само да одговорим и бежим. Наставите даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Један је др Владимир Ћоровић...
Одговори

Ево , рекао је Жућа. Баш сте ме изнервирали.
Ајде, Вуле , пошто је Војвода отишао у кавану.
Одговори

Био је први у рангу на 11. класи Војне академије, испред Степе и Мишића и осталих питомаца, био је ђенерал српске војске, у балканским ратовима и Великом рату се није баш најбоље показао, показавши још једном да је у животу пракса важнија од теорије, ко је он?
Одговори

Он је Дамњан Поповић.
Одговори

Тако је! Дај неко лакше питање, да се не мучимо као за прошло. Smile
Одговори

Е, па не могу баш само питања из туристичког водича. Нека буде и мало озбиљности.
Ко је био последњи председник Народне радикалне странке? ( период 90-их, дакле Вељко Губерина, се не рачуна)
Одговори

Мирко Јовић?
Одговори

Написао сам да се не рачунају 90-е, а ни после.
Одговори

Нисам разумео, ако је реч о периоду до 1945. године, Аца Станојевић или Миша Трифуновић.
Одговори

Ајде да појаснимо мало. Кад су се договорили да праве странку, узели су Гамбетин програм. Зато што нису могли да гледају дворске странке, какви су били конзервативци и либерали. Сматрали су се између себе једнакима, па су у Статуту оставили да странку представља председник Главног одбора. Дакле, није било класичног председника странке.Од 1881 до 1926 једини председник ГО је био Никола Пашић.
Након његове смрти председник ГО је био Аца Станојевић до своје смрти 1947. године. Сахрана Станојевића није била са државним почастима, како пишу комунисти, бивши и садашњи, или Википедија и остале глупости. Иако је Станојевић ушао у ЈНОФ и ишао на поклоњење Нерону.
Сахрани је организовао и платио из свог џепа један човек. Тај човек је на тајној седници остатка остатака ГО изгласан за председника ГО. Странка је, практично, постојала до отварања логора Голи оток.
Тај човек је био инжењер, исто као Пашић, и рођен је у Ивањици. Ово питање у вези Дамњана Поповића ме је понукало за ово питање.

Добро, изгледа да је и ово тешко.
То је др Антоније Анто Радојевић.
Један Србин је учествовао у Ивањданском атентату. Да би избегао хапшење, побегао је у другу државу и тамо направио велику војну каријеру. Увек се изјашњавао као Србин. На жалост, тамо је и убијен.
Ко је он?
Одговори

Андрија Бакић.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 48 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним