Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ајде даље.
Одговори

Не зна му се прецизно тачан датум рођења. Један од Немањића. Литература га помиње као Краља Улциња/Краља подручја Улциња а тако су га и у народу ословљавали иако никада није крунисан.Ко је он и чији је син ?
Одговори

Немо' да заборавите ово питање! Наиме...
Ко је први отпевао "Спрем'те се спрем'те Четници" после 1941. ... на носачима звука, наравно?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(12-02-2017, 12:10 AM)ЈВуО-КГ Пише:  Не зна му се прецизно тачан датум рођења. Један од Немањића. Литература га помиње као Краља Улциња/Краља подручја Улциња а тако су га и у народу ословљавали иако никада није крунисан.Ко је он и чији је син ?

Ђорђе, Вуканов син.

(12-02-2017, 03:31 AM)Шумадинац Пише:  Немо' да заборавите ово питање! Наиме...
Ко је први отпевао "Спрем'те се спрем'те Четници" после 1941. ... на носачима звука, наравно?

Већ сам написао: ако мислиш на Србију, мислим да је Геџа био први.
Одговори

Ван Србије у току рата гос'н Бенито!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Вукашине, ајде неко лепо за добро јутро.Smile
Одговори

Ајде да кренемо, пошто неће Вукашин.
Један заборављени аутор много је учинио за српску културу својевремено. Нити је рођен у српским земљама, нити је икад константно живео у њима. Један кратер на Месецу носи име по њему. То није његово право крштено име, али се јасно мисли на њега. Био је пустолов и живео је по целом свету, али себе је сматрао једино Србином.
Ко је он?
Одговори

Ево мене. Јутро давно прошло али је лако питање.
Хрватска глумица, бивша супруга познатог певача, ћерка је једне српкиње која је за време рата, као двогодишње дете, била у усташком логору. Касније ју је усвојила једна хрватска породица и помогла јој да постане славна. Своје право порекло сазнала је тек након 30-ак година. Ко је поменута особа? Прво ћемо твоје.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Божидарка Фрајт- Грубјешић.
Има тема о њој, поставио сам на Култури.
Одговори

Да ли мислиш на Руђера Бошковића?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не

(12-02-2017, 01:54 PM)Бенито Пише:  Ајде да кренемо, пошто неће Вукашин.
Један заборављени аутор много је учинио за српску културу својевремено. Нити је рођен у српским земљама, нити је икад константно живео у њима. Један кратер на Месецу носи име по њему. То није његово право крштено име, али се јасно мисли на њега. Био је пустолов и живео је по целом свету, али себе је сматрао једино Србином.
Ко је он?

Живео је на прелазу 19 и 20 века.
Пропутовао је Јужну Србију и пописивао становништво, писао о превођењу Срба тих крајева у друге народе. Написао је и књигу о Црној Гори. На Малом Лошињу је имао опсерваторију. Живео и у САД.
Одговори

Тачно је за Божидарку. Тешко да ћу одговорити ово твоје питање. Морамо сачекати да дође неко у помоћ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Рођен је у Трсту.

Спиридон Гопчевић.
Морам да идем, па да не задржавам.
Ко хоће, нека постави питање.
Одговори

Идемо даље.
Краљ Петар I био проглашен је за почасног команданта 14. Олењецког пешадијског пука. У исто време један наш пук добио је име по руском цару. Који је то пук и ко је био командант пука?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним