Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Питање: Који руски сликар је између два рата израдио слику "Бој на Мишару" за наш Војни музеј?
Одговори

(13-02-2017, 09:47 PM)Вукашин Петковић Пише:  Питање: Који руски сликар је између два рата израдио слику "Бој на Мишару" за наш Војни музеј?

Треба да је Анастасов, заборавио сам име?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Није Анастасов.
Одговори

Или Афанасије?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Јесте Афанасиј Шелоумов.
Идемо даље...
Одговори

У којој држави се налази највише српских војничких гробаља из Великог рата?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

У Македонији.
Ако је то држава.Smile
Одговори

Није. Мислим, јесте држава, али није тамо.Smile

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(13-02-2017, 10:49 PM)Николај Пише:  У којој држави се налази највише српских војничких гробаља из Великог рата?
Чешка.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(13-02-2017, 11:34 PM)Николај Пише:  Није. Мислим, јесте држава, али није тамо.Smile

Да није Француска тј. све оно што је потпадало под франсуко окриље у том периоду ?
Одговори

(13-02-2017, 10:49 PM)Николај Пише:  У којој држави се налази највише српских војничких гробаља из Великог рата?

Словачка.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(13-02-2017, 10:49 PM)Николај Пише:  У којој држави се налази највише српских војничких гробаља из Великог рата?

Украјина. Ако је то држава. Smile

(13-02-2017, 07:46 PM)Николај Пише:  То су већ лаганица питања, а не оно, како се звао политичар који је у 19. веку живео код Зелене пијаце, пре него што се преселио на Мораву код Сталаћа да би пецао коју рибу...Smile

Ево једно лаганица питање. Smile
Ко је, уз дозволу књаза Николе - разуме се, увео обавезно основно школовање и основао прву гимназију у Црној Гори?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(13-02-2017, 10:49 PM)Николај Пише:  У којој држави се налази највише српских војничких гробаља из Великог рата?
У Србији, али су их комунисти сравнили са земљом.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним