Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(13-02-2017, 10:49 PM)Николај Пише:  У којој држави се налази највише српских војничких гробаља из Великог рата?
Da nije u Grčkoj ili u Tunisu ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

У Румунији , Мађарској, БиХ, Албанији....
Ето, сад смо сакупили, па ти Никола пробери. Smile
Само кажи тачан одговор, да би наставили.
Одговори

Нема њега. Ево једно питањце од мене.
Шта везује Доситеја и Солун?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Његово крштено име је Димитрије, вероватно је рођен на Митровдан. Свети Димитрије је заштитник Солуна.
Ако си на то мислио?
Одговори

(14-02-2017, 02:43 PM)Бенито Пише:  Његово крштено име је Димитрије, вероватно је рођен на Митровдан. Свети Димитрије је заштитник Солуна.
Ако си на то мислио?

Бржи си од мене у фотофинишу за прса. Да ли се важи само тачност или и брзина одговора? Smile

(14-02-2017, 02:07 PM)Бенито Пише:  У Румунији , Мађарској, БиХ, Албанији....
Ето, сад смо сакупили, па ти Никола пробери. Smile
Само кажи тачан одговор, да би наставили.

У Русији. Са Кримом, разуме се. Русија има највећу површину на свету, па је и највећа вероватноћа. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(14-02-2017, 08:36 AM)Vlad Alekš Пише:  
(13-02-2017, 10:49 PM)Николај Пише:  У којој држави се налази највише српских војничких гробаља из Великог рата?

Украјина. Ако је то држава. Smile

(13-02-2017, 07:46 PM)Николај Пише:  То су већ лаганица питања, а не оно, како се звао политичар који је у 19. веку живео код Зелене пијаце, пре него што се преселио на Мораву код Сталаћа да би пецао коју рибу...Smile

Ево једно лаганица питање. Smile
Ко је, уз дозволу књаза Николе - разуме се, увео обавезно основно школовање и основао прву гимназију у Црној Гори?
Одговори на ово, видиш да нико не зна.
Одговори

Стево Чутурило, Србин из Лике. Велики просветитељ. Најпознатији је по свом буквару. Из тог буквара су училе генерације и генерације Срба, и осталих који су говорили језиком српским, а сада се воде као нове нације. Можда четрдесетак генерација. Бог да му душу прости, и њему и осталим Личанима, савременим мученицима.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(14-02-2017, 02:43 PM)Бенито Пише:  Његово крштено име је Димитрије, вероватно је рођен на Митровдан. Свети Димитрије је заштитник Солуна.
Ако си на то мислио?
То сам мислио. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Живели су у различито време. Бавили су се потпуно различитим занимањима. Један је жив, а други није. Имају два најчешћа презимена у Срба.
Обојица су рођени Београђани. Обојица су били популарни у Срба. Обојица имају исти надимак, мада из потпуно различитих разлога.
Ко су они?
Одговори

Јован Јовановић и Владимир Петровић. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Пижон. Јоца добио надимак због облачења, а Петровић због стила игре.
Ајде, Влад.
Одговори

Полако бре људи, док дођем с посла.Smile

Нико није погодио, а и мене је податак изненадио. Највише у Аустрији - 83, па у Италији 64.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ајмо Влад или Николај питање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Опет нема никога. Ево једно од мене.
Један од првих школованих официра кнежевине Србије, деда познатог Југословенског политичара, командант Београдске тврђаве, учествовао у свим ратовима у другој половини 19. века,... О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним