Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Закон о Народној скупштини? Зар Милош није два пута владао? Одакле ти трећи пут?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(14-02-2017, 11:56 PM)Живојин Мишић Пише:  Закон о Народној скупштини? Зар Милош није два пута владао? Одакле ти трећи пут?

Од " паметних телефона".Smile
Не мислим на тај закон. Мислиш да би то Милош уводио? А чак га више није ни интересовало.
Другу ствар је урадио. Неки мисле да се због тога и вратио.
ПС Иначе, нови начин избора посланика, велики корак ка демократији, дело је Илије Гарашанина. Сети се онога питања о " стубовима демократије".
Одговори

(15-02-2017, 12:23 AM)Бенито Пише:  Сети се онога питања о " стубовима демократије".

Пет стубова српске демократије. Smile Запамћено са квиза.
Одговори

Тад су ударени темељи парламентаризма.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јесу, али то није Милошева заслуга.
Неки кажу да је само дошао да би урадио оно што је и урадио. Размислите мало, која је важна Милошева лична особина.
Одговори

Да се освети Господару Вучићу! Јок
Одговори

Добро јутро.
Удри, Вуле!
Одговори

Ovu temu predloziti za knjigu vise sam naucio nego u skoli.
Одговори

Како се звао клуб (кафана) у Београду који су држали руски емигранти, место окупљања Козака између два рата?
Одговори

Da nije bila Beli Medved u Zemunu
Одговори

Није та, ја сам за ову недавно сазнао, кажу да је била чувена у то време.
Одговори

Казбек.
Одговори

Њет!

Један град у Узбекистану се зове тако.
Одговори

Бухара?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним