Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ајде Лепенице.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(16-02-2017, 11:12 PM)Вукашин Петковић Пише:  Tako je, major Koka Milovanovic imenovan je za vojnog atasea u Austrougarskoj 1878. godine.
Teraj dalje...

Намучисмо се, ко би се сетио из прве. Јок Кад га поменеш прво се помисли на кокинку.


Ајде овако, мој суграђанин ,стигао до генерала а уз то и први председник гимнтастичког друштва у Београду. Ко је тај господин ?
Одговори

Nacelnik staba Stepine Druge armije, Voja Zivanovic.
Одговори

(16-02-2017, 11:27 PM)Вукашин Петковић Пише:  Nacelnik staba Stepine Druge armije, Voja Zivanovic.

Не, не. Ево мала помоћ. Жена му је била ћерка једног од Обреновића. Пун одликовања и страних и домаћих.

Ајде Вуле и Жуле знате сигурно.
Одговори

Тихомиљ Николић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(16-02-2017, 11:34 PM)Живојин Мишић Пише:  Тихомиљ Николић.

Тај !

Терај даље.
Одговори

Било је питање о првом војном аташеу. Ово је нешто слично. Након завршетка Првог устанка, један познати устаник обишао је скоро целу Европу како би издејствовао помоћ, од других држава, за свој народ. О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(16-02-2017, 11:46 PM)Живојин Мишић Пише:  Било је питање о првом војном аташеу. Ово је нешто слично. Након завршетка Првог устанка, један познати устаник обишао је скоро целу Европу како би издејствовао помоћ, од других држава, за свој народ. О коме је реч?

Прота Матија Ненадовић ?
Одговори

Da nije Karađorđe ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Није вођа устанка него један од устаника. Није био баш у добрим односима са Карађорђем... Пропутовао је доста више од њега.
Велика помоћ: Звао се исто као један наш краљ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Hmmmmmm,na pamet mi padaju samo Mladen Milovanović(za veliko čudo jedan moj brat se zove i preziva sito tako) i onaj Stojković.Pošto Milovanović nije bio u sukobu sa Karađorđem,odna nek bude onaj Stojković,ali iskreno nisam čuo da išao po evropi nešto puno,možda u Rusiju i Austriju.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Не. Русија и Француска. Познатији је по надимку него по презимену. Његови су добили надимак по родном селу. Само што нисам рекао ко је.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јаков Ненадовић?
Одговори

(17-02-2017, 12:10 AM)Павле Пише:  Јаков Ненадовић?
Сигурно си куцао и ниси видео моју претходну поруку. Покушај опет. Искомбинујте претходну помоћ са именом краља (нису Александар и Милан). Два наша краља су се тако звали (деда и унук).

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 57 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним