Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Па, где оде сад?
Какве везе имају ова двојица са тим?
Није тачно.
Одговори

Не могу да се сетим аманета. Овај ми прво паде на памет. Ђуришић ,донекле, и има везе. Помажи, не могу се сам изборити.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Кнез Алекса Ненадовић, несуђени Вожд Првог српског устанка, био је разочаран лажима аустријског цара Јозефа. Гурали су Србе у фрајкоре и да дижу устанак против Турака и обећавали им помоћ и оружје. И, наравно, слагали су.
Тада је кнез Алекса свима приповедао да док је Срба и српског рода, никад више нико на реч Немцу не верује.
Дангић и Ђуришић су поверовали на реч Немцима и они су их заробили.
Идемо даље.
Ко је први подигао раширена три прста као симбол Српства?
Одговори

(18-02-2017, 07:40 PM)Бенито Пише:  Кнез Алекса Ненадовић, несуђени Вожд Првог српског устанка, био је разочаран лажима аустријског цара Јозефа. Гурали су Србе у фрајкоре и да дижу устанак против Турака и обећавали им помоћ и оружје. И, наравно, слагали су.
Тада је кнез Алекса свима приповедао да док је Срба и српског рода, никад више нико на реч Немцу не верује.
Дангић и Ђуришић су поверовали на реч Немцима и они су их заробили.
Идемо даље.
Ко је први подигао раширена три прста као симбол Српства?

Нисам знао за овај аманет.

Ти на демонстрацијама, пре пљувања тенка.Smile

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не, нисам ја, а није ни тада.
Било је раније.
Одговори

Ово сам се шалио. Српски поздрав је са спојена три прста. Овај други су користили Павелићеве усташе. Можда крџалије?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-02-2017, 07:40 PM)Бенито Пише:  Ко је први подигао раширена три прста као симбол Српства?
Јован Рашковић?
Одговори

(18-02-2017, 08:00 PM)Живојин Мишић Пише:  Српски поздрав је са спојена три прста. Овај други су користили Павелићеве усташе.
Inače,sa 3 raširena prsta su polagali zakletvu i nacistički vojnici,dok su Srbi uvek polagali zakletvu sa spojena 3 prsta(taj običaj je prebačen i u vojsku KJ).

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Тако је,Јован Рашковић.
Да ме убијеш не могу да се сетим кад је то било. Мислим да је било после избора у Хрватској. Дакле, негде у мају-јуну 90. У Земуну је био неки митинг. Био сам класичан Индијанац, дошао сам због тога што је то било за Србе. Сви у публици су били Крајишници или пореклом оданде. Укључујући, гомилу УДБ-е коју није било тешко препознати. Кад је професор Рашковић подигао обе руке са раширених три прста, први пут са видео тај знак. На исти начин су му сви одговорили. Мени глупо да питам шта је то, кад видим да сви знају. А тек сам касније схватио да је све било оркестрирано.
После овога је био митинг 13. јуна 90, када је Пекић тражио да се скине табла Улица Маршала Тита. Тада је народна милиција тукла испред тадашње РТ Београд. Нико тада није дизао три прста. Тек касније, крајем 1990. године, почели су националисти да дижу три раширена прста, као знак распознавања, а касније и као неки знак отпора комунистима.
Ето, живи сам сведок, па ми дође смешно кад ови данашњи аналитичари и националисти почну да лупетају ко је и када први дигао три раширена прста као знак Српства.
Ајде Милославе, дугујеш већ два питања.
Одговори

Нема Милослава. Ајде ко хоће.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Борио се у српско-турским ратовима 1876-1878, догурао је до чина пуковника, један од синова, такође пуковник, погинуо је на Церу 1914. године, двојица унука од другог сина, као поручници гину, један на Мачковом камену, други приликом повлачења у јесен 1915. године. О којој јуначкој породици је реч?
Одговори

Бучевић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Њет!
Одговори

Жујовићи?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 49 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним