Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Одговор за Тита је 50% тачан...
Али Лукино присуство ме подсети да нисмо имали ни једно питање у вези Италијана. Ево прво:
- Колико Италијана, Гарибалдијевца, је дошло 1914. године у Србију, да се боре као добровољци у српској војсци?
Одговори

(20-02-2017, 01:24 AM)Милослав Самарџић Пише:  - Колико Италијана, Гарибалдијевца, је дошло 1914. године у Србију, да се боре као добровољци у српској војсци?

Седморица. Стигли неколико дана пре почетка Церске битке у Крагујевац.
Одговори

Будући да сви спавате, ево једног лаганог питања. Smile
Који је први српски звучни филм?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(20-02-2017, 08:33 AM)Vlad Alekš Пише:  Будући да сви спавате, ево једног лаганог питања. Smile
Који је први српски звучни филм?

Невиност без заштите.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Јесте. Али не од Макавејева, већ од српског супермена Драгољуба Алексића. 1942. година.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Осам четника обучених у Аустроугарску униформу кренуло је у диверзантску акцију.Са њима је била и једна девојка.Како се звала?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Софија Јовановић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(20-02-2017, 11:41 AM)Перун Пише:  Софија Јовановић.

Тако је,терај даље.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Добровољац у ратовима 12-18, одликован и добио чин потпуковника (није завршио војне школе), уметник, декан једног факултета, ,,народни непријатељ",... O коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Veselin Cajkanovic
Одговори

Није. Сличне су им биографије. Помињали смо га на другој теми. Ево помоћи: уметник- сликар. Немој да га замениш са једним кога су стрељали на почетку рата. Сад сигурно погађаш. Ајде Вуле, двојица сликара приближно одговараку овом опису. Један је стрељан на почетку рата, други на крају. Обојица су Ужичани. Занима нас овај које је стрељан на крају рата. У његову кућу се уселио један комунистички сликар.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Бранко Поповић
Одговори

(20-02-2017, 05:35 PM)Бенито Пише:  Бранко Поповић

Сами те Бог послао. Помињали смо га на ,,Ужичкој републици". Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Колико исламских, а колико хришћанских породица је живело у Београду, почетком 19 века?
Пробајте бар оквирно.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним