Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Није.
И бољи писац и значајнија личност.
Одговори

Dragisa Vasic?
Одговори

Фалим те Господе.
Ћерај, Србине!
Одговори

Како се звао брат Драгише Васића, који је погинуо на Солунском фронту и коју му је књигу посветио после рата?
Одговори

Е, то ће да одговори управо придошли Милослав.Smile

Е, мој Милославу, мој јуначе!? Тако се бежи са мегдана?
Звао се Звездан. Написао му је Писмо мртвом брату.
А књигу је могао посветити само Црвене магле, јер је то једини роман који је написао.
Одговори

Тако је, само је књига "Два месеца у југословенском Сибиру".
Терај даље...
Одговори

Њему је посвећена једна од најлепших српских епских песама. У време у којем је живео, мало је било савременика његових који су у Срба имали такву популарност. Живео је у пуној брзини и такав му је био и крај. Имао је два млађа брата, који су такође, на свој начин, оставили траг у историји.
Ко је он?
Одговори

(08-03-2017, 12:29 AM)Бенито Пише:  Међу пет најбољих писаца између два светска рата.

Ја бих рекао да је међу пет најбољих српских писаца свих времена. Smile

(08-03-2017, 03:28 AM)Бенито Пише:  Њему је посвећена једна од најлепших српских епских песама. У време у којем је живео, мало је било савременика његових који су у Срба имали такву популарност. Живео је у пуној брзини и такав му је био и крај. Имао је два млађа брата, који су такође, на свој начин, оставили траг у историји.
Ко је он?

Марко Краљевић.

Eво једног спортског питања.
Многи Срби су уграли у НБА лиги. Ове године Никола Јокић разбија - постигао је 40 кошева на једној утакмици. Мислио сам да је то српски рекорд. Али није. Ко је од Срба постигао највише кошева на једној утакмици? У обзир долазе само они са нашим држављанством.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Pedja je br. 1. Sto se tice stare Juge moguce da je Drazen. Nisam siguran.

Ropstvo Jankovic Stojana?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-03-2017, 09:28 AM)Перун Пише:  Pedja je br. 1. Sto se tice stare Juge moguce da je Drazen. Nisam siguran.

Јесте, Стојаковић је. На једној утакмици је постигао 42 коша.
Покојни Дражен јесте био Србин, као и већина данашњих Хрвата, али авај, он се није изјашњавао као Србин. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(08-03-2017, 09:28 AM)Перун Пише:  Pedja je br. 1. Sto se tice stare Juge moguce da je Drazen. Nisam siguran.

Ropstvo Jankovic Stojana?

Тачно, Стојан Јанковић.
Може даље.
Одговори

Заслужио сам два али ево једно да не реметим концепцију.

Добио је надимак по селу у коме се родио, као дете, рањен је у првом устанку, касније је био оптужен и помилован. Његов допринос, у погледу културе и историје, је од великог значаја за нашу земљу. О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(07-03-2017, 01:47 PM)Vlad Alekš Пише:  
(07-03-2017, 01:33 PM)смедерево Пише:  https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%90%D0%BB...0%B4%D1%83

Нисам схватио овај линк. Пашићев гроб се налази уз саму ограду (Рузвелтова улица), тачно прекопута 4. солитера.

Хтео сам да кажем да званично стоји да се његов гроб налази у алеји великана,а лично нисам био,тако да твоја прича побија званични податак.

(07-03-2017, 01:47 PM)Vlad Alekš Пише:  [quote='смедерево' pid='67851' dateline='1488886417']
https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%90%D0%BB...0%B4%D1%83

Нисам схватио овај линк. Пашићев гроб се налази уз саму ограду (Рузвелтова улица), тачно прекопута 4. солитера.

(07-03-2017, 01:33 PM)смедерево Пише:  Био је тајкун свога времена, али за разлику од данашњих тајкуна, који се утркују ко ће више одвојити за себе, тадашњи тајкуни, утркивали су се ко ће више оставити граду и народу... У парку поред садашње долазне аутобуске станице налазио се прљав, неуређен Мали Пијац, за кога једна стара песма каже "Београдски Мали Пијац Поплавила Сава..." Његовом заслугом је тај део Савамале уређен по узору на велике европске градове.О коме је реч?

Ћира Христић.

Хтео сам да кажем да званично стоји да се његов гроб налази у алеји великана,а лично нисам био,тако да твоја прича побија званични податак.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(08-03-2017, 11:46 AM)Перун Пише:  Добио је надимак по селу у коме се родио, као дете, рањен је у првом устанку, касније је био оптужен и помилован. Његов допринос, у погледу културе и историје, је од великог значаја за нашу земљу. О коме је реч?

Ајмо, ово није тешко. Имао је свој универзитет.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Скривени Корисник(а), 52 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним