Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Сима Лозанић
Одговори

Јесте. Ћерај.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Деда је био председник српске краљевске Владе, а унук један од најбољих Дражиних официра, њих двојица су?
Одговори

(08-03-2017, 11:18 PM)Вукашин Петковић Пише:  Деда је био председник српске краљевске Владе, а унук један од најбољих Дражиних официра, њих двојица су?

Не знам никога осим Николе Пашића (деде и унука).

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да помогнем, нису имали исто презиме, значи деда по мајци.
Одговори

Не могу да прокинем. Помажи.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Деда је био познати Обреновићевац, а унук је погинуо у рату.
Одговори

Не могу да се сетим. Дај неку помоћ о официру.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јунак је једне од најпознатијих четничких песама. Погинуо 1941. године.
Одговори

Ђорђевић- Дерок. Никад не бих погодио. Сад сам читао о Ђорђевићу и опет ништа.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је, терај даље...
Одговори

Ajde neko drugi. Napustio sam.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Губимо ритам. Smile
Данас је 9. март. Имали смо питање у вези са пљувањем тенкова ЈНА. Тенкове су пљували многи, па између осталих Бенито и Преле. Тог дана је Борислав Михајловић Михиз одржао говор на тераси Народног позоришта. Тај говор је упамћен из два разлога. Био је добар и пренет је на потпуно лажиран начин у Милошевићевим медијима. Михиз је, као и остали демонстранти, пре терасе, био код споменика кнезу Михаилу. Или код Коња, што би рекли ови млађи. Хтео је да оде на терасу, али авај, онако већ остарео, слаб и болестан није могао сам. Један човек му је помогао да у оном паклу пронађе пут до терасе. Ко је био Михизов Вергилије тог 9. марта, 1991. године, када смо били реални и тражили немогуће?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Влад Алекш.Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним