Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(11-03-2017, 02:47 AM)Бенито Пише:  Мислиш ли на пуковника Живојина Бацића, који је погинуо у Првом светском рату као командант 13. пука " Хајдук Вељко"?
Реч је о артиљеријском мајору Драгомиру Николајевићу.
Одговори

Зар није правило да ко одговори тачно поставља наредно питање?
Одговори

Наравно да јесте, али понеко остави одговор и после не постави питање. Да не би губили ритам, онда настављамо ко год је слободан.
Брадо, ако имаш неко питање, ајде постави.

Пошто нема Браде, ајде да наставим.
О браћи Попов смо свашта сазнали задњих година, што је , наравно, добро након толиких година.
Но, и почетком века имали смо сличног човека. Тај неформални српски дипломата јавио је Пашићу да ће се догодити анексија Босне, када то нико , па ни Пашић није веровао. Касније, јавио је да су се Франц Фердинанд и Вилхелм Други договорили да АУ нападне Србију, а да томе претходи ултиматум. То је било неколико месеци пре убиства Фердинанда.
Исти човек је оставио дубок траг и између два светска рата.
Мислим да га до сада нисмо помињали у квизу, а ред је да се он не заборави.
Ко је он?
Одговори

Дамјан Бранковић.
Одговори

(11-03-2017, 04:01 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Дамјан Бранковић.

Тачно. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је, ајде Крагуј.
Одговори

Отишао да пеца. Ево мене.

Један двоглед био је у власништву тројице четничких војвода. Ко су они?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Живојине, мењај питање. Јок
Одговори

Постави питање а на ће моје одговорити неко други. Не могу да помажем јер ће онда бити прелако.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(11-03-2017, 05:15 PM)Перун Пише:  Постави питање а на ће моје одговорити неко други. Не могу да помажем јер ће онда бити прелако.

Нека остане ово твоје или постави друго.
Одговори

(11-03-2017, 04:35 PM)Перун Пише:  Отишао да пеца. Ево мене.

Један двоглед био је у власништву тројице четничких војвода. Ко су они?
Вук, Бирчанин, Ђујић.
Одговори

Јесте. Дајте следеће. Крагујевчани имају предност.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Који је био први асфалтни пут у Србији?
Одговори

(11-03-2017, 06:58 PM)Милослав Самарџић Пише:  Који је био први асфалтни пут у Србији?

Постављали сте ово раније. Нико није одговорио. Сигурно у КГ.Smile

Побеже Самарџић. Ајде КГ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним