Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(13-03-2017, 07:39 PM)Бенито Пише:  Стеван Туцовић

Тако је. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Дошао је у Србију да би се борио за слободу и уједињење Срба. Био је шест година четник Воје Танкосића, учествује у свим великим биткама у балканским и 14. и 15. године. Затим је био у Гвозденом пуку. Прелази Албанију и опет није најважније битке, да би престолонаследник 1917. године код Црне реке скинуо своју Карађорђеву звезду и окачио му на груди , а недуго затим је исто урадио генерал Депере са француским орденом Милитари. Након Првог светског рата живео је у Крушевцу и Нишу.
У ДСР ангажовао се у оквиру војске Драже Михаиловића. У јесен 1944. године, ОЗНА га хапси и стреља. Ни данас му се не зна гроб.
Како се зове овај велики јунак?
Одговори

Јел беше из околине Трстеника?
Одговори

Не, родио се у Бањанима.
Одговори

Благоје Крушић. Отишао сам. Ајте даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је. Овај Ера не избија из каване свако вече.
Ајде ко год хоће.
Одговори

Ајде једно да би одговор био мало дужи.
Након Маричке битке у једном битном елементу Моравска Србија је доживела значајне догађаје. Шта се то интезивирало након 1371. године, а нарочито 1375. године?
Одговори

(13-03-2017, 11:18 PM)Бенито Пише:  Ајде једно да би одговор био мало дужи.
Након Маричке битке у једном битном елементу Моравска Србија је доживела значајне догађаје. Шта се то интезивирало након 1371. године, а нарочито 1375. године?

Унутрашњи сукоби ?
Одговори

Не, било је нешто значајније.
Одговори

Је ли нешто око Лазара и Алтомановића?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ма, јок. Уосталом, не би понављао питања.
Одговори

Неки односи према суседима? Мораш помоћи, нећемо ово погодити до следеће преступне.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(13-03-2017, 11:18 PM)Бенито Пише:  Ајде једно да би одговор био мало дужи.
Након Маричке битке у једном битном елементу Моравска Србија је доживела значајне догађаје. Шта се то интезивирало након 1371. године, а нарочито 1375. године?

Ваљда нећу да лупим много. Smile

Да није нешто везано за културни развитак. Да прецизирам, културни развитак који није имао везе са Византијом што нас аутентично сврстава у једини народ који је имао неку врсту ренесансе пре ренесансе.
Одговори

Нема везе са суседима.
Интезевирао се културно- духовни живот. Који догађаји су довели до тога- то је питање.

Зар не можете логички да закључите? Јесте ли читали Бој на Косову , песник их набраја у ноћи уочи битке.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним