Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Димитрије Тирол.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је, хајде следеће.
Одговори

Двe истакнутe личности (у војном и политичком смислу) КЈ били су фамилија свим Карађорђевићима иако им родитељи нису потицали из те породице. Њих двојица били су у родбинским односима. О којим личностима је реч?

Обојица су учествовали у једном, врло важном, догађају између два рата.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Obojica su preziveli rat.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Били су аутори познате књиге о Дражи.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Радоје и Живан Кнежевић.
Одговори

(01-04-2017, 02:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  Радоје и Живан Кнежевић.

Тако је. Њихов предак, капетан Марко Филиповић, био је Карађорћев пашеног (оженио је сестру Јелене Петровић).

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Еро, постао си прави вођа овог сајта, а ове теме поготово. Зато си заслужио једну посластицу.
Био је Ужичанин и Србенда. Добар део живота посветио је да комунисте прави воловима. То је толико добро радио, да су му и сами комунисти одавали дужно поштовање. Међутим, све су чинили да га склоне. Добар део живота провео је у емиграцији. Умро је- погинуо на необичан начин, релативно млад. Ко год га данас помене, сви га се сете са осмехом.
Како се звао тај човек?
Одговори

(01-04-2017, 08:02 PM)Бенито Пише:  Еро, постао си прави вођа овог сајта, а ове теме поготово. Зато си заслужио једну посластицу.
Био је Ужичанин и Србенда. Добар део живота посветио је да комунисте прави воловима. То је толико добро радио, да су му и сами комунисти одавали дужно поштовање. Међутим, све су чинили да га склоне. Добар део живота провео је у емиграцији. Умро је- погинуо на необичан начин, релативно млад. Ко год га данас помене, сви га се сете са осмехом.
Како се звао тај човек?

Не признајем похвале.

Срба Стаменковић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Раде ерске вијуге. Smile
Ајде даље.
Одговори

Ајде неко други. Морам да бегам.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Кафана је моја судбина!Smile
Хабзурзи су волели да се играју са досељавањем становника на своју територију. Управо као данашњи њихови наследници у ЕУ.
Тако су, између осталих, у Банат и Бачку, доселили у 18 веку и Шпанце. Данас су они асимиловани, о чему је била одлична емисија на РТС-у недавно.
Једна од тих Шпањолки је у 19 веку родила једног познатог Србина. Ко је он?
ПС Мислим да није било ово питање у квизу. Извињавам се ако грешим.
Одговори

(01-04-2017, 11:17 PM)Бенито Пише:  Тако су, између осталих, у Банат и Бачку, доселили у 18 веку и Шпанце.

И данашњи Зрењанин се једно вријеме звао Нова Барселона а било је и много Француза . хихихи
Одговори

Потрефио си и град у којем је рођен, само још ко је у питању.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним