Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Конкретно се мисли на једну особу. Његов син је доста познатији од њега.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да не мислиш на оца Димитрија Љотића, беше Владимир?
Одговори

(04-04-2017, 07:56 PM)Бенито Пише:  Да не мислиш на оца Димитрија Љотића, беше Владимир?

Да. То је из ратног дневника краља Петра. Пише да су били велики пријатељи.

Ајде ти или Павле следеће.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајде Павел.
Одговори

Иначе пре неколико дана је преминуо Љотићев син Владимир, у 91-ој години, негде у Енглеској. Вероватно Лондон.
Одговори

Ко је био "главни и одговорни" за криптографију, шифровање порука у периоду између два рата у Краљевини СХС/Југославији?
Његови системи шифровања коришћени су у Краљевској војсци све до почетка ДСР?
Одговори

Мика Алас.
ПС То, чак, ни Самарџић није знао док му нисам приопћио.Smile
Одговори

(04-04-2017, 09:34 PM)Павле Пише:  Ко је био "главни и одговорни" за криптографију, шифровање порука у периоду између два рата у Краљевини СХС/Југославији?
Његови системи шифровања коришћени су у Краљевској војсци све до почетка ДСР?

Математичар Мика Алас?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је.
Одговори

Бенито је био бржи. Има предност.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Рођен је у Аустрији, а умро у Немачкој.Добар део живота није знао српски језик, а и касније му баш није много требао. Из римокатоличке вере прешао је у православну тек као младић. Могао је чак и да буде владар Србије, али њега није интересовала власт него уметност, а ни најближа фамилија није била њиме одушевљена и од свега је понајвише волела да га не види. За разлику од њих, од којих нико ни појединачно ни групно то није учинио, он је сву своју имовину завештао и поклонио Србима. А није имао дуг век. И још је по једном детаљу после смрти врло карактеристичан.
Ко је овај заборављени Србин?
Одговори

(04-04-2017, 10:41 PM)Бенито Пише:  Рођен је у Аустрији, а умро у Немачкој.Добар део живота није знао српски језик, а и касније му баш није много требао. Из римокатоличке вере прешао је у православну тек као младић. Могао је чак и да буде владар Србије, али њега није интересовала власт него уметност, а ни најближа фамилија није била њиме одушевљена и од свега је понајвише волела да га не види. За разлику од њих, од којих нико ни појединачно ни групно то није учинио, он је сву своју имовину завештао и поклонио Србима. А није имао дуг век. И још је по једном детаљу после смрти врло карактеристичан.
Ко је овај заборављени Србин?

Велимир Михаило Теодоровић.
Одговори

Е, знао сам да ћеш се пробудити.
Ајде неко о авионима.Smile
Одговори

(04-04-2017, 10:59 PM)Бенито Пише:  Е, знао сам да ћеш се пробудити.
Ајде неко о авионима.Smile

Кез

Ко је био први српски школовани ваздухопловац?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 52 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним