Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(12-04-2017, 01:25 PM)Перун Пише:  Дучић? Нема ко други.

Јесте, Дука је. Женски душманин. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(12-04-2017, 01:27 PM)Vlad Alekš Пише:  
(12-04-2017, 01:25 PM)Перун Пише:  Дучић? Нема ко други.

Јесте, Дука је. Женски душманин. Smile

Не знам како ми он прво не паде на памет.

Ево једно. Није тешко.

Међу првима је јавно стао против кнеза Павла и његове политике. Током оба светска рата окупатор га је смештао у притвор и логоре. Неки су га спашавали и на крају избавили. Његов углед у народу хтели су да искористе за борбу против безбожника али им није пошло за руком. Накод ДСР дозвољено му је да се врати у земљу где је и преминуо након неколико година. Ко је овај великан?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(12-04-2017, 12:37 AM)Бенито Пише:  Основао је или уздизао конкуренте- градове. Рецимо, Стон, Рисан, Котор, Будву, Петровац, Улцињ....
Ово сам питање поставио, јер ми паде на памет да погледам шта се пише код братије Милогораца о историји ових градова. Видех оно што сам и очекивао. Бришу се Немања и Немањићи из те историје.
Може следеће.
Који од ових градова је основао Немања?
Одговори

Ко је био први ректор првог универзитета у обновљеној Србији и где се сада налази његов једини споменик?
Одговори

Сима Лозанић?
Одговори

Није. Можеш наћи на нету ко је, али где је споменик - нема шансе. Smile
Одговори

(12-04-2017, 01:41 PM)Перун Пише:  Међу првима је јавно стао против кнеза Павла и његове политике. Током оба светска рата окупатор га је смештао у притвор и логоре. Неки су га спашавали и на крају избавили. Његов углед у народу хтели су да искористе за борбу против безбожника али им није пошло за руком. Накод ДСР дозвољено му је да се врати у земљу где је и преминуо након неколико година. Ко је овај великан?
Патријарх српски Гаврило?
Одговори

Da. Ajde dalje.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(12-04-2017, 02:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-04-2017, 12:37 AM)Бенито Пише:  Основао је или уздизао конкуренте- градове. Рецимо, Стон, Рисан, Котор, Будву, Петровац, Улцињ....
Ово сам питање поставио, јер ми паде на памет да погледам шта се пише код братије Милогораца о историји ових градова. Видех оно што сам и очекивао. Бришу се Немања и Немањићи из те историје.
Може следеће.
Који од ових градова је основао Немања?
А шта ти мислиш?Smile

(12-04-2017, 02:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је био први ректор првог универзитета у обновљеној Србији и где се сада налази његов једини споменик?

Па, реци пошто нико не зна.
Одговори

(12-04-2017, 02:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ко је био први ректор првог универзитета у обновљеној Србији и где се сада налази његов једини споменик?
Атанасије Николић, Београд

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

1. Шта је Ндх била по уређењу? (Ово не знају многи историчари нажалост)
2. Ко је одлучивао о томе?
Одговори

(13-04-2017, 07:41 AM)Романија Пише:  1. Шта је Ндх била по уређењу? (Ово не знају многи историчари нажалост)
2. Ко је одлучивао о томе?

Мислиш ли на то да је НДХ била монархија? Колико се сећам, дошао је неки Мусолинијев за монарха?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Да, краљевина. Краљ је био Томислав Други.
А одг на друго питање?
Одговори

(13-04-2017, 08:57 AM)Романија Пише:  А одг на друго питање?

Не разумем баш најбоље питање. Део НДХ је био под талијанском окупацијом, а део под немачком. Павелић је био класични квислинг. Дакле троугао - Хитлер, Мусолини, Павелић. При чему је Павелић тупи угао у таквом троуглу.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 49 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним