Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Је ли Павле?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нисам мислио на њега у то време званично је владар био Петар II
Одговори

Не знам ово. Знам да се Тома скоро састајао са папом.Smile

Је ли Александар?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јесте, питање је који?
Одговори

(19-04-2017, 09:29 PM)Вукашин Петковић Пише:  Јесте, питање је који?

Шансе су 50%.Smile

Обреновић. Ако можеш појасни када је дошло до састанка и који је разлог.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је Александар Обреновић, новембра 1896. године, био је у посети Италији, па је том приликом посетио и Ватикан.
Одговори

Ајде ти још једно. Или Павле ако се појавио.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Отац је био председник краљевске Владе, а његова два сина ђенерали краљевске војске, они су?
Одговори

(19-04-2017, 10:03 PM)Вукашин Петковић Пише:  Отац је био председник краљевске Владе, а његова два сина ђенерали краљевске војске, они су?

Докићи, генерали Ђуро и Иван и отац Лазар.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је, терај даље...
Одговори

Помињали смо Уједињену омладину српску... Слична организација посстојала је и 15-ак година раније. Које удружење је у питању?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Постојао је програм политичке организације у најави. Програм Српске сједињене државе написали су Гарашанин и Николајевић, зет кнеза Александра.
Е, сад на шта си ти мислио?
Осим ако ниси мислио на Српску Војводовину?
Одговори

Дружина младежи српске. Ајте даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Видим да неће нико, па да отројчимо са питањима из области музике.
Својим животом покрио је готово читав век. Један је од оних који су својом вољом постали Срби, иако то није био генетски. Неки од нас га и памте живог. Био је припадник чувене прашке школе. Написао је велики број дела из најразличитијих жанрова музике.
Како се звао овај познати српски композитор?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 46 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним