Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(20-04-2017, 11:06 PM)Перун Пише:  Ево једно није тешко.

Командант Дринске дивизије II позива и познати дечији, савремени, песник рођени су у истом селу. Ко су они и које је село у питању?
Krsta Smiljanic i Ljubivoje Rsumovic

(20-04-2017, 11:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико је био тежак краљ Александар на дан атентата у Марсеју?
Kazu oko 50kg.
Одговори

(21-04-2017, 12:04 AM)Вукашин Петковић Пише:  
(20-04-2017, 11:06 PM)Перун Пише:  Ево једно није тешко.

Командант Дринске дивизије II позива и познати дечији, савремени, песник рођени су у истом селу. Ко су они и које је село у питању?
Krsta Smiljanic i Ljubivoje Rsumovic

Ово је било лако за Андрејевића али он побеже. Тако је, село Љубиш.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(20-04-2017, 11:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико је био тежак краљ Александар на дан атентата у Марсеју?

Неки кажу око 45 килограма. У сваком случају, био је изразито мршав.
Одговори

49 кг.
А зашто тако мало?
Одговори

(19-04-2017, 03:41 PM)Перун Пише:  Јосиф Руњанин.

Него, да вас питам нешто у вези овога Лозничанина.
Који је био његов највећи"хит" за његова живота, а која композиција је његов највећи "хит" у данашњем времену?

(21-04-2017, 12:27 AM)Милослав Самарџић Пише:  49 кг.
А зашто тако мало?

Зато што је имао канцер ( чини ми се једњака или панкреаса) у завршној фази.
Одговори

Мислим да су доктори процјењивали да му је остало пар мјесеци живота.
Одговори

Лијепа њихова и Радо иде Србин у војнике.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Лијепа му је највећи хит у данашњем времену, али ниси погодио за оно доба.
Он је у оно време, написао само фразу за једну песму која је постала невероватно популарна, а и данас се пева и изузетно је лепа песма. Која је то позната песма, чији је текстописац много познатији од композитора?
Одговори

Не знам ово.

Востани Сербије?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Која је прва српска " новокомпонована" песма?
Одговори

(21-04-2017, 10:43 AM)Бенито Пише:  Која је прва српска " новокомпонована" песма?

Боже правде?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ти баш запео за химнама.
Прва српска новокомпонована песма је Што се боре мисли моје, коју је написао кнез Михаило Обреновић својој љубавници Јулији Хуњади. Не знам само шта је видео у њој.Smile
Фразу те композиције написао је Руњанин.
Ајде даље, Перуне.
Одговори

(21-04-2017, 10:52 AM)Бенито Пише:  Ти баш запео за химнама.
Прва српска новокомпонована песма је Што се боре мисли моје, коју је написао кнез Михаило Обреновић својој љубавници Јулији Хуњади. Не знам само шта је видео у њој.Smile
Фразу те композиције написао је Руњанин.
Ајде даље, Перуне.

Кад је могао да компонује шахистима може и нама.Smile

Нисам ово знао иако знам песму.

Ко су најпознатији Србини, ујак и сестрић, који су сахрањени у истој, породичној, гробници у временском размаку од неколико година?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(21-04-2017, 10:56 AM)Перун Пише:  Ко су најпознатији Србини, ујак и сестрић, који су сахрањени у истој, породичној, гробници у временском размаку од неколико година?

Сестрић се не презива на ић, познати је књижевник. Ујак, такође, веома заслужан за нашу културу.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним