Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

46.?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-05-2017, 04:26 PM)Перун Пише:  46.?
Није.
Одговори

Дражина 43. класа, добили су чин потпоручника током Другог балканског рата, а почетком 1914. године, упућени су на накнадни курс ниже школе Војне академије, до почетка Првог светског рата.
Одговори

Тачно. Само што Жујовић не пише да је то био само курс. Било их је 30-так, били су најпопуларније - као учесници два победничка рата - и цела академија их је познавала и по именима и по надимцима, Ацу Мишића, Др Оњу Трифуновића, итд.
Који је био Дражин надимак тада?
Одговори

На мјесту Дражине куће(не оне у Брегалничкој), данас се налази један важан објекат. Који?
Одговори

То је једина кућа коју је он купио. На коју кућу мислиш?
Одговори

гдје је живио као подстанар. Значи прије него што је купио ту кућу.
Одговори

(02-05-2017, 03:41 AM)Романија Пише:  гдје је живио као подстанар. Значи прије него што је купио ту кућу.

Више их је.Становао је у једној кући на месту данашње Народне бибилиотеке,па је онда прешао у Граховску улицу па у Ситничку а онда је негде око 1930. године купио ту кућу у Брегалничкој.

Да ли знате које аутомобиле је возио Дража ? Smile
Одговори

Да, кућа му је практично код храма Св.Саве.
Форд , шевролет и коњ
Одговори

(02-05-2017, 01:21 PM)Романија Пише:  Да, кућа му је практично код храма Св.Саве.
Форд , шевролет и коњ

Форд,Шевролет,коњ и чамац. Кез

Терај даље.
Одговори

Зна ли неко када је положио возачки испит?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево 2 питања, једно поприлично тешко:
1.
Година 1492. је била врло тешка за нас, посебно због глади која је харала. Одакле ми знамо сад да је била глад тада?
2.
Кад је Шумадија добила свој назив, и зашто је добила баш назив Шумадија?

(02-05-2017, 03:21 PM)Перун Пише:  Зна ли неко када је положио возачки испит?

1920?
Одговори

Не знам кад је положио возачки испит.

Давно сам негде чуо да је Шумадија добила име након једне од сеоба Срба из тих крајева. Њихова напуштена имања су зарасла у шуме па је по томе добила име.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(02-05-2017, 05:39 PM)Романија Пише:  Ево 2 питања, једно поприлично тешко:
1.
Година 1492. је била врло тешка за нас, посебно због глади која је харала. Одакле ми знамо сад да је била глад тада?
Има у књизи ''Стари српски записи и натписи'' академика Љубе Стојановића, у једном или беше у неколико тих записа.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 38 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним