Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(01-05-2017, 08:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  Тачно. Само што Жујовић не пише да је то био само курс. Било их је 30-так, били су најпопуларније - као учесници два победничка рата - и цела академија их је познавала и по именима и по надимцима, Ацу Мишића, Др Оњу Трифуновића, итд.
Који је био Дражин надимак тада?

Дражу су звали ''Др Аца''.
Одговори

Тачан одговор Перун.
Што се тиче првог питања, поставићу подпитање: Оно на шта сам ја мислио, јесте то да је на једном манастиру урезано "НЕМА ЛЕБА, 1492". Који манастир је у питању?
Одговори

Дечани. Нађох на нету.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да.
Одговори

Био је један од првих српских школованих официра. Догурао је до чина генерала. Поред тога био је министар, проф. на ВА, управник ВА. Међутим, српска историја га највише памти по томе што је био деда једног Титовог генерала.

Ко је овај великан?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Било је питање, Перуне.
Коча Поповић је био унук ђенерала Здравковића.
Ајде, нешто инвентивније. Угледај се на Милослава и Романију, који су поставили одлична питања.
Одговори

Погреши човек. Ајде ко год жели.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да ли је више ратних филмова снимила Америка током Другог светског рата, или социјалистичка Југославија после Другог светског рата?
Одговори

У Југ је снимљено око 350 ја мислим
Одговори

Брозови црвендаћи су снимили најмање 600 играних филмова о њиховим " победама" у рату.
Не верујем да су Амери снимили више филмова о US Army за време ДСР.
Одговори

(02-05-2017, 10:53 PM)Бенито Пише:  Брозови црвендаћи су снимили најмање 600 играних филмова о њиховим " победама" у рату.
Не верујем да су Амери снимили више филмова о US Army за време ДСР.
Тако је. Снимили су 500, а био је ангажован цели Холивуд плус огромни војни филмски тимови. Неки Шваба, дал Беше Геринг, рекао је да су Немци овај рат изгубили због филмова!
Тек у овом контексту види се утицај комунистичких филмова.
Одговори

Године 1439. у Фиренци је одржан велики сабор католичких и верских поглавара. Дошао је папа и сви православни патријарси, укључујући и првог човека Руске православне цркве, Митролита Кијевског Исидора и српског патријарха Никона. Укупно 31 православни верски поглавар.
Православни су тражили помоћ од католика у одбрани од инвазије ислама.
Католици су то условили потписивањем уније, тј. признавањем папе као врховног хришћанског поглавара.
Сви присутни су потписали унију, сем једног.
Ко није потписао?
Иначе, ни једна православна патријаршија после није ратификовала потпис, а 21 је потписе одмах поништила.
Одговори

Српски патр.Никон није ни отишао, јер је добио пријетње да ће бити објешен од Ђурађа Бранковића. Иначе и Руси су одмах одбацили и руског представника који је потписао фирентинску унију. А и Византинци су се крајње јуначки понијели, јер је тад православље било на духовном врхунцу. Сви становници Цариграда су били спреми да изгубе град и Царство него да се потпише унија.
Одговори

Васељенски патријарх треба да је потписао?
А српски треба да је био тамо?
Да, само српски, одговор је свакако тачан.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 25 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним