Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Није, тамо се ипак користи и латиница, не толико као у Београду, али користи се.
Одговори

(12-05-2017, 09:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  Где се највише користи српска ћирилица у службеној употреби?
Користи се 100%. тј. искључиво.
Навести макар град или регион, област, и сл.

Република Српска.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Није. Тешко је питање, да помогнем: у службеној употреби за Србе, а не и за отале.
Одговори

(13-05-2017, 07:19 AM)смедерево Пише:  
(12-05-2017, 09:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  Где се највише користи српска ћирилица у службеној употреби?
Користи се 100%. тј. искључиво.
Навести макар град или регион, област, и сл.

Република Српска.

Па на самом грбу РС је латиница.
Одговори

Бенито, где си ? Smile
Одговори

Ево чекам да се Милослав смилује и да нам да одговор на сопствено питање.
Иначе, био сам на реду да поставим питање, али се он убацио. Smile
Одговори

Одговор је: Сарајево и Мостар, односно Муслиманско-хвратска федерација. Они све службено штампају на три писма и језика (наравно то је све српски језик), па тако и све на ћирилици. То на ћирилици је за српску страну. Дакле само ту се сви службени списи штампају увек на ћирилици.

Постави ти слободно, а ево и ја имам два нова питања.
Прво је лако: Која је била последња књига коју је Дража читао?
Друго ћу касније.
Одговори

(13-05-2017, 11:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  Одговор је: Сарајево и Мостар, односно Муслиманско-хвратска федерација. Они све службено штампају на три писма и језика (наравно то је све српски језик), па тако и све на ћирилици. То на ћирилици је за српску страну. Дакле само ту се сви службени списи штампају увек на ћирилици.

Постави ти слободно, а ево и ја имам два нова питања.
Прво је лако: Која је била последња књига коју је Дража читао?
Друго ћу касније.

"Богородична Црква у Паризу" од В. Игоа ?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Сећам се да је књига била на француском језику и да је тематика везана буржуаску револуцију.
Била је посебна тема о овоме на старом форуму.
Одлично питање.
Одговори

Није. Јесте француски писац, али не Иго...
Одговори

(13-05-2017, 11:55 PM)Бенито Пише:  Сећам се да је књига била на француском језику и да је тематика везана буржуаску револуцију.
Била је посебна тема о овоме на старом форуму.
Одлично питање.

Острво, затвор, казамат.....
Таква је нека тематика. Најлуђе је што сам тражио пре пар година ту књигу да је прочитам, а сад не могу да се сетим како се зове.
Одговори

Стен­да­лов Парм­ски кар­ту­зи­јан­ски манастир.
Одговори

Браво Вукашине, увек спасиш ствар.Smile
Никако да те питам; да ниси ти фронтмен групе Неочекивана сила која се појављује ниоткуда и решава ствар?
Одговори

Тај сам. Smile
Дај ти питање уместо мене, ја ћу сутра.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним