Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(18-05-2017, 07:11 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(18-05-2017, 05:48 PM)смедерево Пише:  Један мост био је најдужи на свету читавих 1000 година. Кооји мост и где се налазио?

Мислиш на овај код нас ? Трајанов ?

Тај.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(18-05-2017, 03:13 PM)Романија Пише:  А знате ли с ким је избио спор око манастира који је наравно ријешен у нашу корист доласком краља у посјету?
Са ким би друго, него са нашим "пријатељима" Бугарима, који су иначе и "заслужни" за нестанак хиландарске повеље.
Одговори

(18-05-2017, 08:03 PM)смедерево Пише:  
(18-05-2017, 07:11 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(18-05-2017, 05:48 PM)смедерево Пише:  Један мост био је најдужи на свету читавих 1000 година. Кооји мост и где се налазио?

Мислиш на овај код нас ? Трајанов ?

Тај.

Ајде ЈВУО, ниси одавно.
Одговори

(18-05-2017, 10:07 PM)Бенито Пише:  Ајде ЈВУО, ниси одавно.

Нисам брате , али не знам шта да питам више. Smile Хтео сам да ти предложим да покренеш још један квиз светска историја упоредо са овим. Истрошисмо се лепо са питањима. Smile Приметих малопре да нам један форумаш исмева квизић како га сам назива.

"Мистично је муслиманско село Омербеговача, на пушкомет од Брчког.Зарасло у стотину честара и жбуна валовите Посавине,окружено маглом и баруштинама,са својих три стотине пушака оно је сачувало своју аутономију,своје обичаје, своје жене , своју културу-Исток.Важно је било сачувати своје оружје и своју локалну слободу,али да ли се морало пактирати са Аустријом, Краљевином СХС под Спахом,са Џафером Куленовићем у НДХ,па најзад са Равногорском идејом, то је било индиферентно.Могла се носити црвено сива униформа југословенских жандара шуцкора,или модрозелена блуза СС паризуске Хитлерове војске,боја и крој,ознаке и заставе су биле само средство и фирма да би остало мунаре и полумесец."

Ко је ово написао ?
Одговори

Нека " светски типови" уче светску историју, а ми Срби учићемо српску. Уосталом, не браним ништа, оснујте тему.
Наша тема је неисцрпна, за шта је доказ и твоје питање, које је одлично, чим не знам одговор. Зато плусић.
Одговори

(18-05-2017, 08:10 PM)Вукашин Петковић Пише:  
(18-05-2017, 03:13 PM)Романија Пише:  А знате ли с ким је избио спор око манастира који је наравно ријешен у нашу корист доласком краља у посјету?
Са ким би друго, него са нашим "пријатељима" Бугарима, који су иначе и "заслужни" за нестанак хиландарске повеље.

Smile
Одговори

(18-05-2017, 10:24 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(18-05-2017, 10:07 PM)Бенито Пише:  Ајде ЈВУО, ниси одавно.

Нисам брате , али не знам шта да питам више. Smile Хтео сам да ти предложим да покренеш још један квиз светска историја упоредо са овим. Истрошисмо се лепо са питањима. Smile Приметих малопре да нам један форумаш исмева квизић како га сам назива.

"Мистично је муслиманско село Омербеговача, на пушкомет од Брчког.Зарасло у стотину честара и жбуна валовите Посавине,окружено маглом и баруштинама,са својих три стотине пушака оно је сачувало своју аутономију,своје обичаје, своје жене , своју културу-Исток.Важно је било сачувати своје оружје и своју локалну слободу,али да ли се морало пактирати са Аустријом, Краљевином СХС под Спахом,са Џафером Куленовићем у НДХ,па најзад са Равногорском идејом, то је било индиферентно.Могла се носити црвено сива униформа југословенских жандара шуцкора,или модрозелена блуза СС паризуске Хитлерове војске,боја и крој,ознаке и заставе су биле само средство и фирма да би остало мунаре и полумесец."

Ко је ово написао ?
Дај линк да се и ми мало смејемо.

Добро си се сетио овог питања. Smile

Него не одговористе за епископа далматинског...
Ајде још једно у вези њега. Еп. Иринеј Ђорђевић написао је чувено отворено писмо краљу Петру, под насловом ''Куда срља наш краљ''. Писмо је постхумно, 1956, у Америци, објављено као истоимена брошура. Ко га је објавио?
Одговори

(19-05-2017, 12:01 AM)Милослав Самарџић Пише:  Дај линк да се и ми мало смејемо.

Добро си се сетио овог питања. Smile

Него не одговористе за епископа далматинског...
Ајде још једно у вези њега. Еп. Иринеј Ђорђевић написао је чувено отворено писмо краљу Петру, под насловом ''Куда срља наш краљ''. Писмо је постхумно, 1956, у Америци, објављено као истоимена брошура. Ко га је објавио?

Ма то је на теми најлепше четничке слике. Некако је човек довео у везу овај квизић са чином наредника онога о коме расправљасмо данас или расправљаше.Smile Имате квизић а не знате како је добио чин наредника бла бла бла...

Милослав господски прећутао одговор на питање. Smile

Терајте ви даље са питањима, ако нико не буде знао одговор на моје питање до сутра, одговорићу сам.
Одговори

(19-05-2017, 12:29 AM)ЈВуО-КГ Пише:  Терајте ви даље са питањима, ако нико не буде знао одговор на моје питање до сутра, одговорићу сам.
Уједно тест колико читају књиге ''Погледа''. Smile
Одговори

Бубрешко?
Одговори

(19-05-2017, 02:46 AM)Романија Пише:  Бубрешко?

Није. Smile

Ради се о особи из Србије.
Одговори

Дуја Смиљанић?
Ако није, одустајем.
Одговори

Ајде да пробам да дам тачан одговорчић у квизићу.

Знам да си узимао нову Бељаковићеву књигу, претпостављам да је он иако не знам што би он писао о том крају.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-05-2017, 08:42 AM)Перун Пише:  Ајде да пробам да дам тачан одговорчић у квизићу.

Кез

НИје он, господин Миша није много ишао ван крагујевачке калдрме и асфалта. Smile У том периоду.

Није ни Дуја Смиљанић.

Реч је о Др Војину Андрићу. Smile

Ј*би га , да сам написао најмлађи доктор наука у Краљевини Југославији , знали би сте одмах.

Романија или Ужице, напред са новим питањем ко год хоће. Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 32 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним