Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(20-05-2017, 09:52 AM)Бенито Пише:  Поручника више интересују курјаци од медведа.
Није претерана бројка од 60, али тешко је одредити, јер они не познају државне границе. Прошле године на подручју Чемерна, Радочела, Троглава, Голије, Јавора, Мучења и Златара кретало се 12 одраслих примерака медведа.

Поготову после пожара на Тари и И. БиХ. Дивљач се стално кретала са једне на другу територију.

Смедерево, ајде једно историјско.

(19-05-2017, 04:17 PM)Романија Пише:  Какве везе има Гаврило Принцип и Дража, тачније Дражино хапшење?

Ово нам је остало.

(19-05-2017, 04:17 PM)Романија Пише:  Какве везе има Гаврило Принцип и Дража, тачније Дражино хапшење?

13. - 14. март. Јесу ли тада сазнали да Фердинанд долази и почели да планирају атентат?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Једна од најсимпатичнијих жена српске историје,лозе Немањића књегиња...О коме је реч?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(20-05-2017, 11:41 AM)смедерево Пише:  Једна од најсимпатичнијих жена српске историје,лозе Немањића књегиња...О коме је реч?

Питање је мало нејасно.

Оливера или Јелена, ћерке кнеза Лазара?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(20-05-2017, 01:13 PM)Перун Пише:  
(20-05-2017, 11:41 AM)смедерево Пише:  Једна од најсимпатичнијих жена српске историје,лозе Немањића књегиња...О коме је реч?

Питање је мало нејасно.

Оливера или Јелена, ћерке кнеза Лазара?

Јесте Јелена Балшић, питање је мало нејасно да не буде баш лако за одговор.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Ево два пошто нисам одавно постављао:

1. Када је Дража први пут рањен током ДСР?

2. Познато нам је да смо током Великог рата изгубили преко ¼ становника. Неке породице су комплетне страдале, неке су поприлично, међутим, једна породица је дала петоро бораца, петоро браће, који су се живи и здрави вратили кући. Двојица су се вратила са официрским чином и наставили су службу у војсци. Један од њих, са чином мајора, избегава заробљавање у АР и организује одреде у крају у коме је живео. Нешто касније бива заробљен од стране Немаца.

Ко је овај официр?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(20-05-2017, 09:21 AM)смедерево Пише:  
(20-05-2017, 09:07 AM)Перун Пише:  
(20-05-2017, 02:08 AM)Милослав Самарџић Пише:  Па мало нам се успавао поручник, рекох да се мало размрда. Smile
Медведа је 1980-тих било тачно 25, тако да ми је сумњиво то за 60.
А сетих се због онога што је дошао до Равне Горе пре неки дан па побегао кад се горе пуцало.
Ајде још једно, док нисам заборавио: Које ловне дивљачи има највише у Србији и колико?

Није ваљда да Поручник лови дивљач па да му поставите нешто из његове области? Рекао бих да му је историја јача страна.

Мислим да је Смедерево у праву. Само бих додао још и препелицу.

Препелица је дивљач у пролазу...Није баш толико бројна као фазан,иначе ловац сам па се помало разумем у материју..
Фазани су убедљиво на првом место, кажу да има 600.000 фазана, онда зечева 450.000, а рецимо јелена 1.000.
Али у праву је поручник, ко ће да их изброји...
Одговори

(20-05-2017, 10:43 AM)Перун Пише:  
(19-05-2017, 04:17 PM)Романија Пише:  Какве везе има Гаврило Принцип и Дража, тачније Дражино хапшење?

13. - 14. март. Јесу ли тада сазнали да Фердинанд долази и почели да планирају атентат?
Има ли одговора на ово?
Одговори

(20-05-2017, 01:39 PM)Перун Пише:  Ево два пошто нисам одавно постављао:

1. Када је Дража први пут рањен током ДСР?

2. Познато нам је да смо током Великог рата изгубили преко ¼ становника. Неке породице су комплетне страдале, неке су поприлично, међутим, једна породица је дала петоро бораца, петоро браће, који су се живи и здрави вратили кући. Двојица су се вратила са официрским чином и наставили су службу у војсци. Један од њих, са чином мајора, избегава заробљавање у АР и организује одреде у крају у коме је живео. Нешто касније бива заробљен од стране Немаца.

Ко је овај официр?

1. Нека одговори неко други, пошто има у мојој књизи.
2. Кесеровићи. Мајор је Драгутин.
Одговори

1. Да ли постоји филм на коме се види Арчибалд Рајс?
2. Који је први српски филм снимљен у боји?
Одговори

1. Одговорите па да нешто продискутујемо по том питању.

2. Тачно.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(20-05-2017, 03:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-05-2017, 10:43 AM)Перун Пише:  
(19-05-2017, 04:17 PM)Романија Пише:  Какве везе има Гаврило Принцип и Дража, тачније Дражино хапшење?

13. - 14. март. Јесу ли тада сазнали да Фердинанд долази и почели да планирају атентат?
Има ли одговора на ово?

Не, нема везе са датумом, већ их повезују особе, неко из Принципове фамилије.

Дража је рањен први и једини пут колико ја знам кад га је Вучко упуцао из пушке.
Мада било је и оних неких атентата са бомбом, не знам дал је ту рањаван.
Одговори

(20-05-2017, 07:28 PM)Романија Пише:  Дража је рањен први и једини пут колико ја знам кад га је Вучко упуцао из пушке.
Мада било је и оних неких атентата са бомбом, не знам дал је ту рањаван.

Вучков аутомат је нехотице опалио и ранио Дражу. То сам и ја мислио, међутим прочитао сам нешто друго. Не знам колико је тачно. Ако нико не одговори појаснићу.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево још једна помоћ. Један од организатора Дражиног хапшења има везе са Приципом.
Тј. организатор по овој званичној верзији хапшења.
Одговори

(20-05-2017, 07:39 PM)Перун Пише:  
(20-05-2017, 07:28 PM)Романија Пише:  Дража је рањен први и једини пут колико ја знам кад га је Вучко упуцао из пушке.
Мада било је и оних неких атентата са бомбом, не знам дал је ту рањаван.

Вучков аутомат је нехотице опалио и ранио Дражу. То сам и ја мислио, међутим прочитао сам нешто друго. Не знам колико је тачно. Ако нико не одговори појаснићу.

Одговорио сам на теми М. С. одг. на ваша питања. Да видимо шта он каже на то.

Романија одговори на твоје. Сви су га прочитали, нико се не изјашњава. Ово је остало.

(20-05-2017, 03:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  1. Да ли постоји филм на коме се види Арчибалд Рајс?
2. Који је први српски филм снимљен у боји?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 54 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним