Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Поп Ћира и Поп Спира је први српски филм у боји.
Одговори

Ја бих рекао онај филм што су Амери снимали Дражу и четнике.

Брана Принцип је била Гаврилова братичина, ћерка његовог брата Јова. "Удала се за Милована Бату Пејановића, официра УДБЕ који је био један од организатора хапшења Николе Калабића и Драже Михаиловића, крајем 1945. и почетком 1946. године, а касније је био председник Врховног суда Србије."
.
Иначе има доста потомака Гаврила Принципа, и има их свуда, у Канади, Београду, Панчеву итд.
Његов неки потомак живи у Сарајеву и зове се исто Гаврило Принцип, има око 60 година, будалетина нека.
Одговори

(20-05-2017, 03:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  2. Који је први српски филм снимљен у боји?

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Па, где си Бранке?Smile
Прво је отишао плус, а сад да поставиш питање.
Одговори

(20-05-2017, 09:52 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Поп Ћира и Поп Спира је први српски филм у боји.
Из које је године?
Ово што ја имам је из 1936.
Одговори

(20-05-2017, 11:34 PM)Бранке Пише:  
(20-05-2017, 03:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  2. Који је први српски филм снимљен у боји?
То је из 1940. године.
Одговори

Smile
Одговори

(21-05-2017, 12:11 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-05-2017, 09:52 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Поп Ћира и Поп Спира је први српски филм у боји.
Из које је године?
Ово што ја имам је из 1936.

Из 1957. Smile

А који је то из 1936 ? Играни филм неки ?

Да не зна неко где може да се погледа онај који је сниман за време окупације, игра онај акробата, заборавио сам назив филма.
Одговори

Невиност без заштите, Драгољуб Алексић
Одговори

(21-05-2017, 12:34 AM)ЈВуО-КГ Пише:  
(21-05-2017, 12:11 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-05-2017, 09:52 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Поп Ћира и Поп Спира је први српски филм у боји.
Из које је године?
Ово што ја имам је из 1936.

Из 1957. Smile

А који је то из 1936 ? Играни филм неки ?
Документарни филм ''Једриличарска група аеро клуба 'Девети' - лети''.
Не знам да ли има старији?
За Рајса није било одговора.
Одговори

(20-05-2017, 11:40 PM)Бенито Пише:  Па, где си Бранке?Smile
Прво је отишао плус, а сад да поставиш питање.

Ма у гужви сам,кућа-посо,посо-кућа па немам кад . . . Креза

А видим да је тема одлично кренула . . . Smile

Ајд кад смо у сфери филма,једно брзо питање . . . Чули смо који је први филм у колору(мада што рече Милослав,можда има и старији пошто су тадашње продуцентске куће изнајмљивале тон и колор камере и приватним лицима због каквих таквих прихода) а који је први снимљени српски играни филм? Smile

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Мислим да је ово било. Живот и дело Бесмртног вожда Карађорђа.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(21-05-2017, 08:35 AM)Перун Пише:  Мислим да је ово било. Живот и дело Бесмртног вожда Карађорђа.

Не . . . Кез

Знао сам да ће свако то прво рећи . . . Smile

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

"Хаџи Лоја" 1908. ?
"У држави Терпсихоре" 1909. ?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним