Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Добро, и тиме.
Али, има једна ствар која их је изненадила.
Одговори

Немачки ваздухопловци су у борбама над Британијом навикли да њихови противници наступају у ловачком трилингу , као основној формацији. Наше војно ваздухопловство је од првих шест пилота из 1912, направило традицију наступања ловаца у двојној формацији, тј у пару.То умногоме мења стратегију борбе у ваздуху, пружа другачије и флексибилније могућности изненађења и одржања упорнијег напада.
Многи немачки пилоти и официри ваздухопловства су похвалили, а неки се и дивили овој тактици. То је и разлог што краљевско ваздухопловство у одбрани неба Југославије, у току самих борби, имало процентуално значајно мањи број губитака од Британског краљевског ваздухопловства.
Након Другог светског рата већина војних ваздухопловстава је прешло на дует као основу летачке ловачке формације.
Ко жели, може даље.
Одговори

Када смо наводили светске великане који су, етничким и географским, пореклом били Срби, заборавили смо једног од највећих. Није ни чудо што ово питање постављам баш данас.

Ко је овај великан светске историје?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Па само си рекао да је Србин и ништа више, како да погодимо једног од 15 милиона Кез
Одговори

(03-06-2017, 11:19 AM)Перун Пише:  Када смо наводили светске великане који су, етничким и географским, пореклом били Срби, заборавили смо једног од највећих. Није ни чудо што ово питање постављам баш данас.

Ко је овај великан светске историје?

Цар Константин.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

И Романија братеее.

Погледај црквени календар.

Може даље Смедерево.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Увијек се сјетим Николе Тесле и једног Хрвата који је говорио да је Тесла Хрват јер је рођен у Хрватској. Тако да је цар Константин један од најзначајнијих Срба и највећи наш владар Smile

А знам да су задушнице и сутра тројчиндан, не паде ми на памет
Одговори

Треће питање из области војног ваздухопловства биће двојно. Дакле:
Колики је распон између силе која је нападала небо КЈ 6. априла 41 и оне која је бранила?
Колики је распон између силе која је нападала небо СРЈ марта 99 и оне која је бранила?
Нађите тачан број и упоредите.
Одговори

Много већа разлика у снази је била 41?

Негдје сам нашао ал не изгледа ми тачно:
1941: 150-240
1999: 240-1030
Одговори

Шта си написао?
Одговори

1941: Швабе 240 авиона Кј 150
1999: Нато 1030, ВЈ 240

Али ми је ово нереално.
Одговори

Нису те бројке сигурно.
1999. нисмо имали ни један исправан авион нове генерације. Иначе релативно модеран био је МИГ-29, 12 комада. Али дакле неисправни. Последица комунизма.
1941. имали смо их око 250, можда 300.
А њих је у оба случаја било по око 1.000.
Одговори

1999.
[Слика: Screenshot_2017-06-04-22-22-01-010.png]

1941.
Према списку из 1941, ЈКРВ је имао око 800 борбених авиона, од тога 487 оперативних (од којих је само 150 било довољно спремно да се супротстави савременим авионима Луфтвафеа).

[Слика: Screenshot_2017-06-04-22-22-33-470.png]windows screen capture
Одговори

Однос налета авиона 6. априла је био један одбрамбени према 5.3 нападачких авиона ( дакле, не само немачких, него и италијанских, мађарских и бугарских авиона). Дакле, 1:5.3.
За 1999. годину се зна да је било преко 9000 налета авиона НАТО. За наше не више од 30. Дакле, однос је не мањи од 1:300.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 53 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним