Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(28-06-2017, 11:58 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-06-2017, 10:00 PM)Романија Пише:  Има ли Толстој неке податке о страдалим у БГ и ЗГ?
Не сећам се. За целу земљу каже око 350.000 (убили комунисти).

Него не одговористе за Јованку Броз, коју школу је имала?
И још једно питање за Тита. По цели дан је шкљоцао фото-апаратом. После су ови његови сакупили 30.000 фотографија које је усликао. Шта је највише сликао?

Себе?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Путовање.......тако Туристичке слике?

Ја бих се слажио са Перун, да је дао своје апарак, некоме да слика њега!
Одговори

(29-06-2017, 01:04 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Путовање.......тако Туристичке слике?

Ја бих се слажио са Перун, да је дао своје апарак, некоме да слика њега!

Или је Тито измислио селфи. Јок

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

На дворовима које је Тито користио било је много младих жена - спремачица, собарица, куварица... Тито је вребао када нпр. перу прозоре са столице, па им се виде бутине, када се сагну па им се виде груди, и сл, или, на Брионима, када се скидају у купаће костиме. То је највише сликао - женско тело испод задигнуте сукње и сл.
Такође је важан податак да ови његови данас, који су направили тај документарни филм, пре неколико година, а емитован је прекјуче на једној домаћој телевизији, то дебилно понашање глорификују на неки чудан начин.
Одговори

Колико је Гестапо имао у евиденцији особа које су се звале Тито? тј. имале тај надимак.
Одговори

(30-06-2017, 05:52 PM)Романија Пише:  Колико је Гестапо имао у евиденцији особа које су се звале Тито? тј. имале тај надимак.

9-10 ?
Одговори

Најмање десет. Јосип Броз, Тихомир Томчић, Иван Брозовић, Камило Хорватин, Филип Филиповић, Нидерле, Лебедев, Јосип Томанек, Јозеф Вацлај, Тоша Тишмар.
Одговори

Један од најпознатиих Дражиних команданата учествовао је на Олимпијским играма у Берлину 1936. године.
Који?
У ком спорту?
Одговори

Је ли Мисита, скијање?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-07-2017, 02:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Један од најпознатиих Дражиних команданата учествовао је на Олимпијским играма у Берлину 1936. године.
Који?
У ком спорту?

Летњим или зимским ? Smile

Леон Штукељ је био на летњим у гимнастици и освојио једину медаљу за Југославију на тим играма.

Био је и Александар Николић из Петрограда, мачевалац, касније обрисан из списка олимпијаца са игара 1936. не знам из ког разлога па ме то наводи на размишљање о томе да није и он био у ЈВуО?
Одговори

Летње, у Берлину.
Био је Штукељ, био је Николић, али овај а кога питам био је познати командант и то сам нагласио. Те године био је попотучник. Активни.
Дакле није ни Мисита.
Одговори

(01-07-2017, 07:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  Летње, у Берлину.
Био је Штукељ, био је Николић, али овај а кога питам био је познати командант и то сам нагласио. Те године био је попотучник. Активни.
Дакле није ни Мисита.

Да није Алекса Ковачевић ?
Одговори

Није, али добра идеја. Smile
Он је био шампион у бацању диска.
Одговори

(01-07-2017, 09:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није, али добра идеја. Smile
Он је био шампион у бацању диска.

Познато ми је али ме могу да се сетим. Које је дужности имао током рата, помогните мало.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним