Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Да пређемо мало и на друге теме.
Постоји јединствен случај у светским размерама да су се одржале једне једине школске демонстрације ђака против политике нацистичке Немачке и Адолфа Хитлера.
Која школа је у питању?
Одговори

(27-07-2017, 10:19 AM)Бенито Пише:  Да пређемо мало и на друге теме.
Постоји јединствен случај у светским размерама да су се одржале једне једине школске демонстрације ђака против политике нацистичке Немачке и Адолфа Хитлера.
Која школа је у питању?
Ја знам за оне студенте 27. марта,сад не мобу баш да се сетим да ли су студирали Право,нисам сигуран.

Могуће да је било нешто и за време окупације.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Ово је догађај из ранијих година.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ђаци ове школе су организовали самостално демонстрације против Хитлера и његове политике. То је било пре напада на КЈ.
Одговори

(27-07-2017, 12:03 PM)Бенито Пише:  Ђаци ове школе су организовали самостално демонстрације против Хитлера и његове политике. То је било пре напада на КЈ.

Ђаци Треће Београдске гимназије су устали на часу немачког и рекли су да неће да уче немачки. Међутим мудри професор им је рекао да немачки језик и Хитлер су две различите теме и придружио им се у протесту.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

То је тачно. Неки касније познати Срби су били ти ђаци.
Али, ти није тачан одговор. Ово су биле отворене демонстрације са политичким захтевима упућеним врху државе. Сви ђаци те школе су учествовали на демонстрацијама.
Одговори

Покушаћу, гимназије у КГ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не. Много познатија.Smile
Одговори

Хаџи-Продан Глогоријевић ?
Одговори

Blush?
Одговори

(27-07-2017, 04:43 PM)Бенито Пише:  Blush?

КидањеКидањеКидање

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-07-2017, 04:29 PM)Ултрадесничар Пише:  Хаџи-Продан Глогоријевић ?

Погрешио сам тему. Наставите да се смејете.
Одговори

(27-07-2017, 10:19 AM)Бенито Пише:  Да пређемо мало и на друге теме.
Постоји јединствен случај у светским размерама да су се одржале једне једине школске демонстрације ђака против политике нацистичке Немачке и Адолфа Хитлера.
Која школа је у питању?

Ради се о најстаријој српској гимназији у Сремским Карловцима. Демонстрације су организовали ђаци, а придружили су им се професори и директор. То је било у доба окупације Чехословачке. Не сећам се , овако напамет, тачног датума. Одјекнуле су ове демонстрације, чим је и сам Хитлер знао за то. Али, ипак, остале су усамљене и у европским и у светским оквирима. Није забележено да је још нека школа имала такве демонстрације.
Ко хоће, може да постави питање.
Одговори

Негде у пролеће 1813. заседао је ратни штаб Карађорђеве Србије.
Била су два предлога за одбрану од очекиване огромне турске силе.
Која два, ко их је предлагао, и који је прихваћен?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 38 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним