Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Bolje napisi, posto ne znam. Smile
Одговори

Лав VI Мудри, отац Порфирогенитов. Деспот је користио псеудоним при превођењу византијских књига.
Одговори

Ево једно допунскo, које није тешко:
У то вријеме се све више говорило о смаку свијета, пропаст Византије, српских земаља и остали догађаји још више су доприносили увјерењу у те тврдње. Као година у којој ће бити смак свијета утврђена је 1491. Зашто баш та година?
Одговори

(27-08-2017, 01:30 PM)Романија Пише:  Ево једно допунскo, које није тешко:
У то вријеме се све више говорило о смаку свијета, пропаст Византије, српских земаља и остали догађаји још више су доприносили увјерењу у те тврдње. Као година у којој ће бити смак свијета утврђена је 1491. Зашто баш та година?
Била је са три нуле на крају. Smile
Одговори

Тако је, то је 7000. година по старом календару.
Одговори

Нешто слично, у мањем обиму, видели смо и пре 18 година...

Питање:
- Ко је и када запатио малине и купине у Србији?
Одговори

Постоје старе, аутохтоне сорте. Сад их је, додуше, тешко наћи.
Одговори

(28-08-2017, 03:34 PM)Бенито Пише:  Постоје старе, аутохтоне сорте. Сад их је, додуше, тешко наћи.

Градина је једна од старијих сорти. Може се наћи код мене у малињаку. Smile

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево једно од мене.

Помињали смо раније, кроз Бенитова питања, причест пред Бој на Косову. Познат је и храм у коме је војска причешћена. Међутим, један део војске обавио је овај свети чин у једном другом храму током пута на Косово. Претпостављам да ћете лако погодити која је то војска и ко ју је предводио али више ме занима место где су се причестили.

Мала помоћ: У том храму налази се фреска на којој је осликан дечак са својим родитељима. Наравно, реч је о династији Немањић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тврткова војска. Да није Милешева?
Одговори

(28-08-2017, 10:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  Тврткова војска. Да није Милешева?

Војску сте погодили, храм не. Наравно, Тврткова војска којом је командовао Влатко Вуковић.

У том месту се ,,захуктавао", месецима раније започети, грађански рат. Smile

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Манастир Добрун?
Одговори

(29-08-2017, 11:41 AM)Вукашин Петковић Пише:  Манастир Добрун?

Не, црква је у питању и дан данас се налази у Србији. Из БиХ за Јужну Србију већина путева води кроз Ужице. Која црква из околине Ужица је и тада постојала?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да није Манастир Рујно, или Рујан?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним