Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(06-09-2017, 12:52 AM)Романија Пише:  Па у нормалним уcловима могу cхватити, ал тада не знам c ким да их замјени, неће геџи дати златну фунту за кравуSmile

Не знаш ти Златиборце. Они продају робу и не бирају валуту.Smile

Не знам шта ти је ово чудно. Злато и сребно, на свим тржиштима, стабилније је од Недићевог дин., предратног, лире... Наравно да су и сељаци то знали.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ко су најпознатија браћа фудбалери и тренери (не рачунајући браћу Ђуровски) фудбалских клубова и репрезентација рођени у КЈ, радили у СФРЈ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Па, нису браћа Ђуровски рођени у КЈ.
Ови које ти тражиш, сви су Хрвати, браћа Чајковски, Матошић, Белин...
Браћа Чебинац?
Одговори

Ма то су све боза питања.
Ајде погодите ово.
Ко је ово изјавио, службено, на масовном састанку:

''650.000 стрељаних Срба у Босни и Херцеговини, то је дуг који је српски народ платио за злочиначку политику београдских властодржаца''.

Под овим ''стрељаних'' мисли се на убијене у НДХ.
Одговори

(06-09-2017, 08:05 PM)Перун Пише:  Ко су најпознатија браћа фудбалери и тренери (не рачунајући браћу Ђуровски) фудбалских клубова и репрезентација рођени у КЈ, радили у СФРЈ.

Милутиновићи?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(06-09-2017, 08:31 PM)Бенито Пише:  Па, нису браћа Ђуровски рођени у КЈ.
Ови које ти тражиш, сви су Хрвати, браћа Чајковски, Матошић, Белин...
Браћа Чебинац?

Срби, рођени на територији данашње Србије. Селекор на 5 светских првенстава...

(06-09-2017, 08:51 PM)смедерево Пише:  
(06-09-2017, 08:05 PM)Перун Пише:  Ко су најпознатија браћа фудбалери и тренери (не рачунајући браћу Ђуровски) фудбалских клубова и репрезентација рођени у КЈ, радили у СФРЈ.

Милутиновићи?

Да, Бора и Милош Милутиновић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(06-09-2017, 08:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ма то су све боза питања.
Ајде погодите ово.
Ко је ово изјавио, службено, на масовном састанку:

''650.000 стрељаних Срба у Босни и Херцеговини, то је дуг који је српски народ платио за злочиначку политику београдских властодржаца''.

Под овим ''стрељаних'' мисли се на убијене у НДХ.

Добривоје Видић.
Одговор знам из овог текста, који прочитах пре неки дан...
http://www.vaseljenska.com/misljenja/nar...i-genocid/

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(06-09-2017, 08:53 PM)Перун Пише:  
(06-09-2017, 08:31 PM)Бенито Пише:  Па, нису браћа Ђуровски рођени у КЈ.
Ови које ти тражиш, сви су Хрвати, браћа Чајковски, Матошић, Белин...
Браћа Чебинац?

Срби, рођени на територији данашње Србије. Селекор на 5 светских првенстава...

(06-09-2017, 08:51 PM)смедерево Пише:  
(06-09-2017, 08:05 PM)Перун Пише:  Ко су најпознатија браћа фудбалери и тренери (не рачунајући браћу Ђуровски) фудбалских клубова и репрезентација рођени у КЈ, радили у СФРЈ.

Милутиновићи?

Да, Бора и Милош Милутиновић.
Имали су и трећег брата. Тај је одиграо само једну утакмицу за Партизан, али и то је било довољно за јединствен рекорд- да су три рођена брата играла за неки велики клуб.
Милош Милутиновић је био најбољи српски фудбалер свих времена. Барем ми је тако отац говорио, и ови његове генерације. Барем док не стигну фанови Шекуларца.
Одговори

Нисам знао за трећег брата. Каква је судбина њиховог оца?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(06-09-2017, 08:59 PM)смедерево Пише:  
(06-09-2017, 08:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ма то су све боза питања.
Ајде погодите ово.
Ко је ово изјавио, службено, на масовном састанку:

''650.000 стрељаних Срба у Босни и Херцеговини, то је дуг који је српски народ платио за злочиначку политику београдских властодржаца''.

Под овим ''стрељаних'' мисли се на убијене у НДХ.

Добривоје Видић.
Одговор знам из овог текста, који прочитах пре неки дан...
http://www.vaseljenska.com/misljenja/nar...i-genocid/
Јесте!
Али, са`ће Ватра да демантује!: Smile
Одговори

Добривоје Видић је успео да осуди на смрт човека коме је Крцун ,,поклонио" живот. Тај човек задужио је Крцуна и његову породицу током рата. Поред тога био је таст познатом петоколонашу кога су четници ликвидирали. Ко је он?

Ово је онако чисто информативно. Терајте даље по реду и закону.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Види коме је био таст?
Не знам.
Јел он беше постао председник Србије?
Одговори

Андрија Мирковић- Хајнрих Лаутнер
Видић је био преседник , дал СР Србије или партије у Србији.
Одговори

(07-09-2017, 12:02 AM)Бенито Пише:  Андрија Мирковић- Хајнрих Лаутнер
Видић је био преседник , дал СР Србије или партије у Србији.

Тачно.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним