Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(11-09-2017, 10:08 AM)Вукашин Петковић Пише:  Почетком двадесетих, били су на истој класи Војне академије. Сва тројица су се током рата борила под командом ђенерала Михаиловића. Сва тројица су погинула током рата, један је страдао од Немаца, други од усташа, трећи од партизана. Ко су они?
Почетком двадесетих, то значи да су били старији и да су 1941. били виши официри, најмање мајори. Јесу ли 1941. сви имали исти чин? Можда је неко био потпуковник?
Одговори

" Нећемо краља, јер му не ваља.
Хоћемо Тита, велика му кита."
Ово су прво певале другарице- вашљивице, кад су се дочепале шумадијске калдрме.
Пред изборе новембра 45. године, замењен је задњи стих у "... народ се пита".
Одговори

Један од њих је био мајор а двојица потпуковници на почетку рата.
Један је био артиљеријски официр, други је био ђенералштабни официр, а трећи коњички официр.
Одговори

Сарајево или БГ?

Мисита одговара опису али он је завршио у Сарајеву.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јесте Мисита у Службеном војном листу стоји указ о производству у чин потпоручника, свршених питомаца 48. класе Ниже школе Војне академије, био је 22. у рангу.
Одговори

Он је био артиљерац. Други потпуковник је Драгослав Павловић? Палош је био 48. класа у БГ-у. Пешадијски па након тога коњички официр.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није Павловић, мада је и овај био у Врховној команди, да помогнем, страдао је од усташа у групи официра заједно са Павлом Ђуришићем.
Јесте Палошевић.
Одговори

Новаковић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није Новаковић.
Одговори

Лука Балетић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је Перуне! Да поновим: Веселин Мисита, Лука Балетић и Миодраг Палошевић.
Може следеће питање...
Одговори

(11-09-2017, 06:12 PM)Вукашин Петковић Пише:  Тако је Перуне! Да поновим: Веселин Мисита, Лука Балетић и Миодраг Палошевић.
Може следеће питање...

Намучио си ме лепо. Одлично питање. Ајде ти још једно овако.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Дај ти или ко други хоће, имам обавеза, па ћу да се прикључим касније вечерас...
Одговори

Идеалан тренутак да завршим са трилингом о СПЦ.
Како гласи званична титула митрополита црногорско-приморског, која таква стоји од 1750 године до дана данашњег?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним