Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Књаз Милош?
Одговори

Није, али близу сте...

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Prota Mateja ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Није.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(16-09-2017, 01:21 PM)смедерево Пише:  „Слушајте ви ваше учитеље, и поштујте их; ја њих не разликујем од мојих војвода; учитељ и војвода преда мном су равни“.
„Видите ми имамо довољно мишица за одбрану Србије, али немамо довољно вештих људи за управљање. Да ми знадемо државу водити, онако како знамо водити војску, другачије би сада стајали“.

Ко је ово изговорио и где?
Karadjordje ili knez Mihailo ?

Trenutno su mi samo njih dvojca pali na pamet,posle Prote Mateje.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Јесте Карађорђе на отварању Велике школе у Београду 1808.год

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Lako pitanje:
Koje godine je Srbija postala Carevina po vizantijsko-srpskom racunanju vremena ???

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

6854.
Одговори

(16-09-2017, 07:44 PM)Романија Пише:  6854.
Tacno !
Vizantija i srednjovekovna Srbija su racunale vreme od 5508. godine p.n.e.

Idemo dalje.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

"Уколико у неком мјесту ове области, настава у школи се одвија на српском језику, већ следећа генерација ће бити фанатични Срби." Ко је ово рекао и на коју је област мислио?
Одговори

Романија, одговори пошто нико не зна. Да наставим са једним занимљивим питањем.

Који четнички командант је издао књигу о краљу Александру? Књига је издана годину дана након његове смрти.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

То је рекао њемачки историчар Освалд Шпенглер. Област о којој говори је Македонија. У 19.в Срби, Бугари и Грци су својатали македонске територије као и тамошњи народ. У то вријеме је било немогуће одредити и раздвојити народ у Македонији по нацији. Било је разних обичаја, дијалеката итд. То је још горе, већина људи је била неписмена, па се нису могли дијелити ни по језику,а настава у школама се водила на разним језицима, зависно од мјеста до мјеста.
Одговори

(17-09-2017, 11:21 AM)Перун Пише:  Романија, одговори пошто нико не зна. Да наставим са једним занимљивим питањем.

Који четнички командант је издао књигу о краљу Александру? Књига је издана годину дана након његове смрти.

У питању је Кондор. Да ли је неко читао књигу?

[Слика: image.png]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ово је давно помињао Милослав. Читао је он.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним