Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ајмо нови триптих:
Овај јунак Првог светског рата био је официр у српској војсци , иако није завршио ВА. Био је учитељ и то најбољи. Након две Карађорђеве звезде четвртог степена, демобилисао се и вратио учитељском послу. У Априлском рату заробљен је у околини Сарајева. Одбио је у логору да се изјасни да није Србин и да се врати кући. Његова супруга која га је чекала код куће, поступила је на исти начин. Није сачекала супруга да се врати, умрла је свега два дана пре дана његовог доласка од исцрпљености.
По повратку одбио је да гласа на изборима од 11. новембра 45, рекавши:" Немам за кога да гласам."
Умро је 1962. године, потпуно заборављен. Пре три године, установа чији је био најбољи ђак подигла му је споменик.
Како се звао овај српски великан?
Одговори

За Ану Дондоло бих погодио али ме превари сан.

Ово ново нико неће погодити. Ајде помогни мало.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Поручниче, попусти мало...
Одговори

Нема попуста.Smile
Шалим се, ајде одговорите, па постављајте мало ви питања.

(19-10-2017, 07:55 PM)Перун Пише:  За Ану Дондоло бих погодио али ме превари сан.

Ово ново нико неће погодити. Ајде помогни мало.

Најбољи ђак учитељске школе у Јагодини.
Одговори

Александар Петровић.
Одговори

Тако је, брате.
Настави...
Одговори

Швајцарци су познати по много чему. Оно у чему су најпознатији један наш човек направио је 2 века пре него што су се Швајцарци и званично бавили тиме. Шта је тај великан направио и где је то нешто било "стационирано" и наравно ко је тај Србин?
Одговори

Сат.
Било је питање.
Ајде друго.
Одговори

Поручниче настави ти са питањима ,пратим неке утакмице овамо ј*би га...
Одговори

Краљевина Србија је 1884. године увела радикалну промену система непосредних пореза. Нови систем је израдио тадашњи секретар Министарства финансија.
Овај човек је био дугогодишњи председник Палилулске задруге, председник Пореске управе, а у једном наврату и министар финансија.
Како се звао овај економиста?
Одговори

Мих. Вујић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не.

Био је вишеструки министар финансија, исправка.
Веза са претходним питањем је исто презиме као горе поменути.
Одговори

Вукашин Петровић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тачно, може даље.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 63 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним