Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(26-11-2017, 06:40 PM)Бенито Пише:  Питања која постављате у последње време су много тешка, па намерно постављам мало лаганија да се мало и отпустили. Овај трилинг био је намењен легендама о неким српским манастирима, које су или блиске истини или су њихови аутори били толико талентовани за причу да су те легенде постале део самог духа манастира. Након Љубостиње и Рукумије, ево и треће приче.
Велики српски јунак је нехотице убио великог молиоца и српског монаха. Као покајницу над његовим гробом подигао је цркву и манастир.
Који је то манастир?

То сте се вас двојица договорили да он набацује теби на волеј.
Ово ти одговори!!!!!
Одговори

Нисам видео ово питање.

Милош Обилић, нехотице у лову, ранио је Синајита Зосима који је касније подлегао ранама. На том месту, према предању, подигао је манастир Туман.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Аха, и ти си у договору са њима.SmileSmileSmile
Тачан је одговор. Цепај...
Одговори

Удружили смо се да те докусуримо јер појединачно ти не можемо парирати. Јок

Ево једно, онако из сећања. Можда погрешим неку реч али контекст је добар.

,,Нисмо могли са партизанима против Немаца, сад морамо са Немцима против партизана."

Ово су наводно, према сведочењу једног члана ВК, речи једног познатог команданта. Ког?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ужичанине какво је то питање провокаторско. Кез

Нисам чуо за то или јесам али се не сећам. Да није Ђуришић?
Одговори

Ја сам један од оних који не избегава ни једну комунистичку пропаганду. Ако је не појаснимо или оборимо, људи ће је прихватири. Ако је прећутимо онда се они дижу у небеса.

Није Павле. Познат је баш.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-11-2017, 08:21 PM)Вукашин Петковић Пише:  Ајде да пробам, да одговорим. Smile
Седми батаљон са командантом Љубомиром Бајаловићем на Дашчаном Кладенцу пред почетак Српско-бугарског рата, 1885. године.
Не знам одговор, али сам видео оригинал слике, покушаћу да је скенирам како ваља, велика је и баш оштра.
Значи, ниси сигуран ко је на слици?
СВакако је српска војска из тог доба, у плавим униформама, сличним америчким униформама.
Одговори

Ма то је само шала, сигуран сам 100%, има је у књизи код господина Душана Бабца.
Одговори

ОК, питаћу га да ли има оригинал.
Одговори

(26-11-2017, 09:39 PM)Перун Пише:  Удружили смо се да те докусуримо јер појединачно ти не можемо парирати. Јок

Ево једно, онако из сећања. Можда погрешим неку реч али контекст је добар.

,,Нисмо могли са партизанима против Немаца, сад морамо са Немцима против партизана."

Ово су наводно, према сведочењу једног члана ВК, речи једног познатог команданта. Ког?

Милославе, ево одговори ово. Набацио ти Ера на волеј.Smile
Одговори

Не знам, а ако је тачно, то је могло бити нешто кад је упала Црвена армија, септембар 1944.
Одговори

Не треба се на ово много примати. То су наводно Калабићеве речи записане Грбиним пером. Јок

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Трилинг о српским патријарсима:
Где се замонашио Арсеније, потоњи патријарх Арсеније трећи Црнојевић?
Одговори

(27-11-2017, 08:44 AM)Перун Пише:  Не треба се на ово много примати. То су наводно Калабићеве речи записане Грбиним пером. Јок
Е онда је 100% тачно. Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним