Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ајде друго из триптиха:
Опет академик, расветлио нам је српско средњевековно сликарство. И отац му је био академик. Неправедно смо га заборавили, а некад је било имати његову култну књигу у библиотеци, права престиж. Ко год је иоле држао до српства.
Ко је он?
Одговори

Светозар Радојчић?
Одговори

Јесте брате, и његова чувена књига Српско средњевековно сликарство.
Добро је, таман сам помислио да сам једини Србин који не слави ово срање.
Ајде даље.
Одговори

Надам се да није проблем, ако поставим питање, ко је на слици?
[Слика: image.jpg]
Ко је официр означен стрелицом?
Одговори

Помоћ. Кнежевић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јесте, Живан. Други лево од краља је управник ВА ђенерал Јосиф Костић. Изволи даље...
Одговори

Која је ово класа?

Сад ће Поручник треће из триптиха пошто ја морам даље. Smile

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-01-2018, 01:13 PM)Перун Пише:  Која је ово класа?

Сад ће Поручник треће из триптиха пошто ја морам даље. Smile

Хоће поручник, само да питам: да ли је Драгослав Павловић горе на фотографији?
Одговори

Треће:
Оца му и данас помињу, не само као његовог родитеља, него и као једног од праочева " удруженог злочиначког пројекта". А овај човек био је пре свега инжењер, али је оставио и траг у српској историји уметности, јер се изузетно занимао за фреско сликарство и црквену ликовну уметност. Био је близак са оцем једне науке код нас, јер су радни век провели заједно.
Ко је он?
Одговори

Не знам поручниче, али знам ово:
- Тринаестојулски устанак у ЦГ рачуна се као устанак против Италијнана. Међшутим, национални прваци су планирали устанак и кренули у борбу против Италијана и...
Одговори

Албанаца који су упадали на територију ЦГ?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-01-2018, 01:40 PM)Бенито Пише:  
(01-01-2018, 01:13 PM)Перун Пише:  Која је ово класа?

Сад ће Поручник треће из триптиха пошто ја морам даље. Smile

Хоће поручник, само да питам: да ли је Драгослав Павловић горе на фотографији?
Нисам успео да га нађем. Smile[Слика: image.jpg]
Мислим да ово није њихова класа, 1926. године је Кнежевић одређен за водника Нише школе ВА, мислим да је фотографије из тог периода.
Одговори

(01-01-2018, 04:44 PM)Перун Пише:  Албанаца који су упадали на територију ЦГ?
Да. Само није баш таква формулација, у ствари све је то била Зетска бановина, а Албанаца је било концентрисаних у Плаву, за даље напредовање.
Одговори

Еро ???× 2 Баја
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 55 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним