Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(17-01-2018, 04:48 PM)Mitic Пише:  "Што се тиче Божанског Творца природе, моја га теорија изванредно осветљује и из ње произлази нужност да га признамо и његова највећа и бескрајна моћ, мудрост, провидност, што све у нама изазива дубоко поштовање, а у исто време захвалност и љубав, па стога посве отпадају ништавне сањарије оних који сматрају да је свет случајно настао или да је могао бити саздан неком фаталном нужношћу, или да одувек постоји сам по себи управљајући се по неким својим нужним законима."

Ово је изјавио српски научник и теолог, а био је свестран што се тиче осталих поља науке. О коме се ради?

Митићу, помози мало.
Радослав Грујић?
Одговори

Није Србин православац, био је Србин католик. А Хрвати нам га отимају као што раде са Теслом
Одговори

Уф, бре, па ту има Срба колико хоћеш. Поготово, ови Далмоши.
Григозоно, рецимо?
Одговори

Јесте, рођен је у Дубровнику. Отац му је Србин, мајка Италијанка. Био је математичар, физичар, астроном итд.

Али није Григозоно

Тесла чита његову књигу

[Слика: tesla.jpg]
Одговори

Не знам. Григозоно је Сплићанин.
Да није Лука Владимирович?
Одговори

Није ни он. Био је језуита, а Тесла је говорио да је теорију релативитета, пре Ајнштајна, изнео управо овај наш научник.

Што се тиче горње слике како Тесла чита књигу, сматра се да је то књига нашег научника кога сада помињемо, мада има и супротних мишљења

Руђер Бошковић

Аргументи за постојање Бога код Руђера Бошковића

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&...vrcwYRsoZ6

О пореклу

https://www.poreklo.rs/2013/07/08/porekl...vi%C4%87a/
Одговори

Руђер Бошковић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да, Руђер Бошковић. Сад сам и ја откуцао одговор у својој последњој поруци.
Може даље, Перуне
Одговори

Иди, бре, Митићу, ја се уби размишљајући ко је. Smile
Ајде, Еро.
Одговори

(17-01-2018, 09:44 PM)Бенито Пише:  Иди, бре, Митићу, ја се уби размишљајући ко је. Smile
Ајде, Еро.

Кез
Одговори

(17-01-2018, 09:43 PM)Mitic Пише:  Да, Руђер Бошковић. Сад сам и ја откуцао одговор у својој последњој поруци.
Може даље, Перуне

Аха, нисам видео да си изменио. Ја док сам читао питања одговора није било. Smile

Хтео сам нешто о четницима али да не мучимо Митића, нов је.

Мислим да ову великанку нисмо помињали.

Била је Српскиња, рођена и умрла ван територије данашње и тадашње Србије.

Иако, до краја живота, није научила течно да говори наш језик, у то време, међу првим Српкињама почела је да се бави једном врстом уметности. Толико је задужилар Српство да је постала прва жена којој је додељена једна велика награда и улога у нашем друштву.

Ко је она?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(17-01-2018, 06:53 PM)Бенито Пише:  Није Дедијер поставио шифру, него онај чија је била Политика и који је био сарадник немачке контраобавештајне службе, Владислав Рибникар. Дедијер је, после рата, кад је човек писао историју, гледао све изворе до којих је могао да дође и видео овај оглас у новинама и то му је био доказ колико је Симовић био туп да није знао да ће бити бомбардована Југославија тог дана, јер он удаје ћерку. Све своје списе Дедијер је слао на цензуру, и то је читано Брозу, јер је строго морало да се води рачуна о сваком детаљу. Кад је видео овај податак, Броз је прецртао фус-ноту, али је допустио да прође прича о венчању. Фус-ноту је прецртао да заштити Рибникара, свог колегу који му је много помогао. Али тај податак остаје и сви преписују, док се неко није досетио да седне мало овако зими и позабави се овим проблемом. А ко је то, процени сам, паметан си момак, војску си служио и тако то.....КидањеКидањеКидање
Добро геније, свака част! Smile
Ово је баш велико откриће.
Одговори

(17-01-2018, 02:15 AM)Mitic Пише:  Оглас је можда само најава венчања које је већ било заказано. Нађох неки чланак у вези са овом свадбом, ево линка

http://www.vazduhoplovnetradicijesrbije....prila-1941

Није ми првом пало на памет. Овај текст ме понукао да повежем ствари.
То је једно.
Друго: и Рибникар и Јаша Рајтер су радили за Швабе, уосталом, као и Броз тако да није био проблем за аусвајсе кад су кренули ка Ужицу. Али, проверио сам на више места, тако да могу да потврдим тезу коју су пласирали да су имали и Пећанчева документа. Е, сад , да ли су они мислили да им та документа требају ако налете на Дражине четнике? Није то баш најјасније.
Одговори

(17-01-2018, 10:22 PM)Бенито Пише:  
(17-01-2018, 02:15 AM)Mitic Пише:  Оглас је можда само најава венчања које је већ било заказано. Нађох неки чланак у вези са овом свадбом, ево линка

http://www.vazduhoplovnetradicijesrbije....prila-1941

Није ми првом пало на памет. Овај текст ме понукао да повежем ствари.
То је једно.
Друго: и Рибникар и Јаша Рајтер су радили за Швабе, уосталом, као и Броз тако да није био проблем за аусвајсе кад су кренули ка Ужицу. Али, проверио сам на више места, тако да могу да потврдим тезу коју су пласирали да су имали и Пећанчева документа. Е, сад , да ли су они мислили да им та документа требају ако налете на Дражине четнике? Није то баш најјасније.

Имали су и Пећанчева документа, то је сигурно. Знаш и ко им је то издао.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним