Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Политичара?
Одговори

Не, али јесте једно занимање које се везује чврсто за друштвену и културну делатност.
Одговори

(19-01-2018, 01:53 AM)Бенито Пише:  Не, али јесте једно занимање које се везује чврсто за друштвену и културну делатност.

Партијци запослени у државним институцијама?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ви се сви зезате, а време није за шалу.
Процењује се да Србија тренутно има сличан , готово идентичан број универзитетских наставника колико је имала и Немачка у време Хитлера . Мислим да се ради о броју од око 13000 лица.
Ако је ово тачно, а јесте, по аналогији, налазимо се на корак од нуклеарног наоружања.
Одговори

Е, сад се ти зезаш
Одговори

Ово ми је рекао један историчар пре неки дан. Стварно је невероватан податак. У каквом је стању била немачка наука за време Хитлера са овим бројем наставника, а у каквом је српска данас, не треба трошити речи.
Ето како неотитоисти схватају питање универзитета. Исто као и државу уопште; као краву коју треба измусти и кад је већ цркла.
Одговори

То звучи логично, јер се 5.000 доктората додели сваке године у Србији.
Одговори

(19-01-2018, 06:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  То звучи логично, јер се 5.000 доктората додели сваке године у Србији.

Шок

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Који сликар је најпознатији војни ,,карикатуриста" из времена Великог рата?

Није М.М.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-01-2018, 06:19 PM)смедерево Пише:  
(19-01-2018, 06:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  То звучи логично, јер се 5.000 доктората додели сваке године у Србији.

Шок
Шта се чудиш, свако може да пошаље СМС: Smile
Одговори

(19-01-2018, 08:50 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-01-2018, 06:19 PM)смедерево Пише:  
(19-01-2018, 06:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  То звучи логично, јер се 5.000 доктората додели сваке године у Србији.

Шок
Шта се чудиш, свако може да пошаље СМС: Smile

На који број, да ухватим и ја неки докторатБаја

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(19-01-2018, 06:21 PM)Перун Пише:  Који сликар је најпознатији војни ,,карикатуриста" из времена Великог рата?

Није М.М.

Има ли кога?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-01-2018, 11:11 PM)Перун Пише:  
(19-01-2018, 06:21 PM)Перун Пише:  Који сликар је најпознатији војни ,,карикатуриста" из времена Великог рата?

Није М.М.

Има ли кога?
Не знам, али знам ко је био у Другом св. рату...
Зове се?
Одговори

(19-01-2018, 11:11 PM)Перун Пише:  
(19-01-2018, 06:21 PM)Перун Пише:  Који сликар је најпознатији војни ,,карикатуриста" из времена Великог рата?

Није М.М.

Има ли кога?

Живојин Павловић Жикишон.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним