Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Не, једном још горем.
Одговори

Осман - паша Слопљак?
Одговори

Тако је, Брејв.
Ајде питање ниси одавно.
Одговори

(20-03-2018, 02:28 AM)Бенито Пише:  Тако је, Брејв.
Ајде питање ниси одавно.

Ево једно из сличног периода. У бици на Граховцу 1858. Истакао се сердар Милош Кривокапић, јер је у моментима кад се битка одлучивала скочио на једно узвишење и повикао на Црногорце који су кренули да одступају, а затим сам улетио међу Турке. Видјевши њега, кренули су и остали и ефекат је био потпун. Када су књазу Данилу испричали за ово, скинуо је златни прстен с десне руке и ставио га на Милошеву. Прогласио га војводом и даровао му позлаћене леденице и ханџар једног чувеног српског јунака из оба српска устанка. Који знаменити јунак је у питању?
Одговори

Узун-Мирко Апостоловић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(20-03-2018, 12:17 PM)Перун Пише:  Узун-Мирко Апостоловић.

Да, свака част. Дај следеће. Smile
Одговори

Била је сликарка, ћерка познатог књижевика и унука председника Владе КС. Школовала се и радила у иностранству и код нас. Једно време током Великог рата била је и болничарка.

О којој познатој Српкињи је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Бета Вукановић?
Одговори

(20-03-2018, 05:34 PM)Романија Пише:  Бета Вукановић?

Не, она потиче из две веома познате породице.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Надежда Петровић.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(20-03-2018, 06:16 PM)смедерево Пише:  Надежда Петровић.

Па није баш толико лако а и не одговара опису.

Ево једна ,,кафанска” помоћ. Њено име опевао је Миланче. Хармоника

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Анђелија, Анђелија..... Хармоника Лаза......

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(20-03-2018, 06:50 PM)Шумадинац Пише:  Анђелија, Анђелија..... Хармоника Лаза......

Тако је, Анђелија Лазаревић, ћерка Лазе и унука Николе Христића. Нажалост, млада преминула као и њен отац.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево једно питање за Шумадинце док Шумадинац не дође:
После трагедије на сремском фронту, код нашег народа се усталио један обичај везан за гробље. Том обичају се црква противила и успјела је да га готово искорјени за 20-30 година.
Који је то обичај у питању?
Мислим наравно на обичај који је повезан са погибијом дјеце на фронту.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним