Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Није само пуцао него је водио " своју малу оперативну јединицу". Борба је била против комуниста, који нису ни знали на кога су налетели.
Брејв, тачан је одговор. Може даље.
Одговори

Да ли је беше Чича учествовао и у бици против комуниста у Планиници, 1941. године?
Одговори

Мислим да није. Дошао је кад је било готово.
Али, нека Милослав прокоментарише.
Одговори

(30-04-2018, 10:29 AM)Вукашин Петковић Пише:  Да ли је беше Чича учествовао и у бици против комуниста у Планиници, 1941. године?

Јесте, било је речи о томе на суђењу. Ако се не варам, Ружа Главоњић, иначе фамилија Чичиног пријатеља, била је међу том групом партизана а касније, на суђењу, појавила се као сведок. Начисто је лоше била припремљена тако да ју је Чича ,,разбио”.

Сад не знам тачно да ли је учествовао у борби користећи оружје или је командовао из непосредне близине.

Сећам се још неких детаља ако те занима а могу лако и пронаћи тај део записника.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Људи, постали сте прави генијалци. У истом пасусу дате два сасвим супротна закључка.
Дакле, Храбри је дао тачан одговор , нека постави следеће питање.
Одговори

(30-04-2018, 01:50 PM)Бенито Пише:  Људи, постали сте прави генијалци. У истом пасусу дате два сасвим супротна закључка.
Дакле, Храбри је дао тачан одговор , нека постави следеће питање.

Јеси и ти закерало. Нисам ни видео твоје питање, него сам одговорио на Вукашиново. Касније је то примећено па је уследила измена поста као што се може приметити.

Ако ћемо да закерамо, питање је већ постављано раније. Јок

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

У праву си, нисам био сигуран.
Али, следи бонус питање, док не дође Брејв:
Само у једном граду бивше СФРЈ није укинут назив ниједне улице назване по комунистима, а чак су додате две нове. Такође, ниједна биста није склоњена која симболизује комунисте-титоисте, нити је иједан трг променио име.
И дан-данас овај град се сматра бастионом титоизма.
О ком граду, са подручја целе бивше СФРЈ, се ради?
Одговори

Сарајево ?
Одговори

Не.
Одговори

У Подгорици ?
Одговори

Не, па видиш да су њој скинули комунистичко име.
Одговори

Скопље ?
Одговори

Није ни Скопље.
Ајде да помогнем; у питању је једна од " четничких престоница".
Одговори

(30-04-2018, 12:52 PM)Перун Пише:  
(30-04-2018, 10:29 AM)Вукашин Петковић Пише:  Да ли је беше Чича учествовао и у бици против комуниста у Планиници, 1941. године?

Јесте, било је речи о томе на суђењу. Ако се не варам, Ружа Главоњић, иначе фамилија Чичиног пријатеља, била је међу том групом партизана а касније, на суђењу, појавила се као сведок. Начисто је лоше била припремљена тако да ју је Чича ,,разбио”.

Сад не знам тачно да ли је учествовао у борби користећи оружје или је командовао из непосредне близине.

Сећам се још неких детаља ако те занима а могу лако и пронаћи тај део записника.
Учрестовао је, тј. водио је пратећу јединицу, али није пуцао, као на Варди.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 62 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним