Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

(25-01-2021, 05:16 PM)херцеговац Пише:  Да није респиратора не би преживела ни трећина хоспитализованих.

Од 15 кревета само је троје, четверо било старијих. Остали су млад свијет.

Дешава се да се људи погубе. Не знају ни ко су ни гдје су. Лијежу у туђе кревете док људи спавају у њима, врше нужду у ходњицима.

Увелико нас лажу о броју умрлих.

Око пацијената су студенти завршне године медицине или тек завршених факултета. Медицинске сестре тек изашле из школе или добровољци, али са наводницима, на петнаест дана.

Ове младе су запослили на три мјесеца.

Биле сестре "добровољци" из Пожаревца. Чак их и из папирологије дигли. Не знају ни инјекције дати.

Једна ми лупи Флексипарин у стомак ко да лопатом ради. Срећом, таквих је мањи број. Добре су и пазе људе.

Само су сви на измаку снага.

Тестови су им лоши. Ништа не вриједе.

Ако је ствар тако озбиљна не разумем зашто се не каже истина?
Неће бити да један од "најсмешнијих вируса" начини толику штету.
Бојим се да ни ови из "струке" појма немају шза се стварно догађа.
Знам неке људе који су прележале "ковид" прилично лаке, неке уз помоћ инфузија комбинованим са вазда антибиотика, а неке су морали добијати кисеоник. Интубираног а да је преживео не знам лично ни једног, кажу да их има.

Како год, срећан повратак породици.
Одговори

Хвала, брате!

Иде јака кортикостероидна терапија са контролоком да заштити желудац.

Антибиотик је Левокса.

Флексипарин два пута дневно против дисеминоване интраваскуларне коагулације.

Витамин Ц 2 грама.

Витамин Д баш јака доза.

Само да је неко прошао у болници искључиво са инфузијом сумњам.

Ово је основна терапија. На њу се додаје по потреби.

Само је једном дошла жена специјалиста. Дјеца су долазила у визите. Лажем, и један лик пулмолог.

Чак и анестезија.

Али ни на кога од њих не могу да се пожалим. Били су прави, али одваљени од умора.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Жив био, Херцеговац.

Само храбро и напред.

Кад су ухватили вирус, неколико чланова моје фамилије је имало у терапији неке антибиотике плус поливитаминску терапију: цинк, селен, витамин Д3 и витамин Ц.
Одговори

Хвала.

На респиратору се не иде на интубацију из прве. Прво се прима обичан кисеоник, ако проток не задовољава и сатурација почне да пада иде се на респирстор.

На респиратору имаш степене до интубације.

Интубација је послиједња мјера. То је крај када се испуцају сва средства.

Када крене да пада сатурација да није машине тешко би ко преживио.

Најчешће је довољан проток "из зида" то је до 36..., али је код сатурације испод 90 премали проток.

Онда иде први ниво респиратора. Ниво без маске.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Цитат:Бојим се да ни ови из "струке" појма немају шза се стварно догађа.

Ово је изгледа суштина. Ваистину!

Неко има озбиљне проблеме, неко ни не зна да има вирус. Ово што кажете за витамине у основи сви озбиљни пулмолози преписују, ствар је у јачању имунитета. Мада, није за на одмет да човјек користи и природне "препарате", домаћа ракија, лук, сланина, кисели купус и сво воће што се нађе кући. Не може да шкоди никако. Јок
Херцеговац, наздравље опоравак.
Одговори

(24-01-2021, 10:30 PM)ХраброСрце Пише:  Ја сам имао 37,2 за Богојављење. Мислио сам да је можда због купања. И после ништа, све нормално, изузев као благе незнатне прехладе. И јуче изгубио чуло мириса, тако да је вјероватно то вирус. Да није мириса не бих ни знао, потпуно нормалан.

Сад ти нападни корону свим и свачим. То је врло битан моменат ( колико смо мој доктор и ја закључили). Битно је реаговати на прве симптоме, док не узме маха. Ту изгледа "струка" и држава највише гријеше. Отеже се са диагностицирањем. и тестирањем. Често дијагноза касни, па терапија почиње кад корона узме маха.
Одговори

Тестови нису мјеродавни. Не вриједе пуно. На четири теста сам био негативан. И тако је код доста људи.

Човјек може да носи вирус и да се овај активира у било ком тренутку слабости организма.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Херцег, немам обичај да пишем о личним стварима, али сад си ме понукао... Нисам баш плашљив, али слушам једном професора Белојевића и вели он да узима пробиотике редовно. Чак је рекао и које, али нисам ни слушао. И тако један дан у апотеци, купујем овим старијима нешто, рек'о ај да узмем неке витамине. Узмем напамет Д2, цинк, калијум неки ваљда... И ц витамин, нормално, тако нешто три-четири пет...
А иначе, пијем свој сок од малине свако јутро. Сад ми баш понестало (када би вам написао да сам прошле године попио најмање 60 литара сирупа од малине, тешко би ко поверовао). И убацим и те витамине у комбинацију и ко дрен.
Али, мислим да ако је човек изложен директно преносицу вируса онда тешко може да се не зарази. Поготово, у климатизованим и затвореним просторима.
Да ли знаш од кога си добио?
Не мораш да кажеш нама, него да ли Ти знаш?
Одговори

Да.

Родбина са женине стране.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Е, то је мени занимљиво... Има људи који страшно воде рачуна, малтене записују када су кога видели, кога дана, сата... И нису могли да провале од кога су добили ковид 19.
Одговори

(26-01-2021, 10:55 AM)Бенито Пише:  Е, то је мени занимљиво... Има људи који страшно воде рачуна, малтене записују када су кога видели, кога дана, сата... И нису могли да провале од кога су добили ковид 19.

Ковид можеш добити у супермаркету док купујеш, јер се поред контакта преноси у затвореном простору путем аеросоли. Зато ти људи кажу никог нисам примао а ишао сам само до радње. Исто тако ако додирнете кваку или рукохват на степеницама и додирнете уста и нос заразићете се. Вирус је јако вирулентан.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(25-01-2021, 05:16 PM)херцеговац Пише:  Око пацијената су студенти завршне године медицине или тек завршених факултета. Медицинске сестре тек изашле из школе или добровољци, али са наводницима, на петнаест дана.

Ове младе су запослили на три мјесеца.

Биле сестре "добровољци" из Пожаревца. Чак их и из папирологије дигли. Не знају ни инјекције дати.

Једна ми лупи Флексипарин у стомак ко да лопатом ради. Срећом, таквих је мањи број. Добре су и пазе људе.

Само су сви на измаку снага.

Не могу ни да те питам ону класику: "Да ли су болничарке биле згодне?", јер у онаквој опреми сигурно ниси им видео ни лице.
Озбиљно, ниједна земља има толико људства за то.
Има тих анестезиолога, који непрекидно раде 10-15 сати, па уморни су и на крају нису више луцидни.
Могу се набавити алати, а обуку и струку анестезиолога не може се стећи или импровизовати на кратко време.
То вам је као током Другог светског рата, када неке земље нису имале довољно пилота колико су имале авионе.
Одговори


Батајница!

Здраво био Херцеговац, не дај се!

Веровали или не...у Канади је....ГОРЕ!

Нарочито је Кебек ЦРНА РУПА!

8,5 мелеона-досад 9521 мртав од короне!

Градић на источној обали на граници са Чемериком, Сент Ендру бај д'си: 0 мртвих од короне!

Куба...11 мелеона-досад 200 мртвих!

VID-20191106-WA0000

Закључак:

Чист ваздух, шетња, село, море...

ГРАД УБИЈА!

Ојсааааа!

Хармоника

EX ORIENTE LUX!

[video=vimeo]VID-20191106-WA0000[/video]

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Херцеговац, и остали који сте прележали,

желим вам брз и успешан опоравак.

Препоручио бих вам да пошто се мало опоравите, попричате са вашим доктором и урадите ЕКГ срца. Једна од ствари које вирус мучки напада је и срце. Здравом човеку направи срчану ману, и може да при следећем напрезању изазове срчани удар.
Прегледе плућа верујем да су вам већ заказали.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним