Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мило Ломпар
#57

Још једна ствар ми боде очи;уби човек са Црњанским.На силу га гурају на пиједестал,не мислим идеолошки ни политички,мада има и тога већ чисто књижевни.
Нити је био највећи,нити најчитанији,а и понизно се вратио у Београд из емиграције.
По Ломпару пре Црњанског ми нисмо имали романа,а изгледа НИ ПОЕЗИЈЕ!
Па један Ускоковић има два сложенија и дубља дела од њега.
А сваки песник од Дис-а,Бојића,Дучића,Шантића икс пута је већи од њега.
Ал не вреди ОНИ СУ РЕКЛИ ЦРЊАНСКИ и готово.

Смешно.А и жалосно.
Одговори
#58

А по Ломпару,а и Обрадовићу,пре ИДЕЈА,ми нисмо имали часопис а ни књижевну и друштвено-политичку критику.
Прогласише пар бројева "култним часописем Европе тог доба",па часопис Село близак Земљорадничкој странци,имао је шири поглед,један Цицварић је правио боље ствари и у анархистичким часописима више нападао,и критиковао.

Али ОНИ КАЖУ,и то је тако
Смешно.Ко су они,да се не сме другачије тумачити то време?
Одговори
#59

Режи, нешто ми говори да ћеш бити "задивљен" Ломпаром, као Мекензи што је са Бошком.
ПС ово за часопис "Село" си у праву. Одличан часопис.
Одговори
#60

(22-04-2023, 07:42 PM)РежисерСтари Пише:  Још једна ствар ми боде очи;уби човек са Црњанским.На силу га гурају на пиједестал,не мислим идеолошки ни политички,мада има и тога већ чисто књижевни.
Нити је био највећи,нити најчитанији,а и понизно се вратио у Београд из емиграције.
По Ломпару пре Црњанског ми нисмо имали романа,а изгледа НИ ПОЕЗИЈЕ!
Па један Ускоковић има два сложенија и дубља дела од њега.
А сваки песник од Дис-а,Бојића,Дучића,Шантића икс пута је већи од њега.
Ал не вреди ОНИ СУ РЕКЛИ ЦРЊАНСКИ  и готово.

Смешно.А и жалосно.

Црњански је свакако при врху. Очигледно ти књижевност слабије иде....

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#61

(22-04-2023, 09:11 PM)Шумадинац Пише:  
(22-04-2023, 07:42 PM)РежисерСтари Пише:  Још једна ствар ми боде очи;уби човек са Црњанским.На силу га гурају на пиједестал,не мислим идеолошки ни политички,мада има и тога већ чисто књижевни.
Нити је био највећи,нити најчитанији,а и понизно се вратио у Београд из емиграције.
По Ломпару пре Црњанског ми нисмо имали романа,а изгледа НИ ПОЕЗИЈЕ!
Па један Ускоковић има два сложенија и дубља дела од њега.
А сваки песник од Дис-а,Бојића,Дучића,Шантића икс пута је већи од њега.
Ал не вреди ОНИ СУ РЕКЛИ ЦРЊАНСКИ  и готово.

Смешно.А и жалосно.

Црњански је свакако при врху. Очигледно ти књижевност слабије иде....


Да читамо романе ?
Може, али је то све лаж.    О. Тадеј Витовнички

Тако да, ја и даље не знам чему уопште та белетристика служи ? Ваљда мора да има неку схврху, негде да води, упућује, сврсходи, ако није Богу онда је промашај. Шта вреди оном најпознатијем романописцу болеснику анетемисаном и из цркве и из народа Толстоју да се лепо изражава и на петсто страна описује како се дроља курвала иако има мужа и сина и да је после гризла савест па извшила самоубиство. Тако и Црњански, који је он к. било коме ?
Одговори
#62


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#63


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#64


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#65


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#66


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#67

Али Дража у ланцима у позадини..... У оба кадра централна фигура.
Одговори
#68

Milo Lompar na Borinoj nedelji: Pet elemenata srpskog kulturnog obrasca

https://www.vranjenews.rs/news/milo-lomp...-fotovideo
Одговори
#69

(14-04-2024, 02:02 PM)Mitic Пише:  Milo Lompar na Borinoj nedelji: Pet elemenata srpskog kulturnog obrasca

https://www.vranjenews.rs/news/milo-lomp...-fotovideo

Јеси ли био да га гледаш уживо?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори
#70

(16-04-2024, 09:50 AM)Vlad Alekš Пише:  
(14-04-2024, 02:02 PM)Mitic Пише:  Milo Lompar na Borinoj nedelji: Pet elemenata srpskog kulturnog obrasca

https://www.vranjenews.rs/news/milo-lomp...-fotovideo

Јеси ли био да га гледаш уживо?

Нисам био. Додуше, нисам ни знао да ће Ломпар да гостује. Само сам знао за најаву да ће Кустурица да прими награду.

https://www.vranjenews.rs/news/emiru-kus...-fotovideo
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним