Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(01-12-2018, 11:03 PM)Бенито Пише:  100%.

ОК, али... На сајту Порекло у с.Бакионица уопште нема Павловића пре рата...
Павловић је имао место пребивалишта у Чачку
Одговори

Не знам да ле је он већ раније поменут на том форуму, свакако, да ли амерички чувени песник српског порекла Чарлс Симић, припада политичкој емиграцији?
Он је рођен у Београду као Душан и неколико година после рата напустио је земљу са својом породицом.

Невезано,
да ли има овде тема о комунистичким фалсификатима?
Нисам ништа нашао, а хтео бих нешто да постирам.
Одговори

(03-12-2018, 07:14 PM)ЛукаЛоко Пише:  Невезано,
да ли има овде тема о комунистичким фалсификатима?
Нисам ништа нашао, а хтео бих нешто да постирам.

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-kako-...6%E2%80%9C

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(03-12-2018, 07:14 PM)ЛукаЛоко Пише:  Не знам да ле је он већ раније поменут на том форуму, свакако, да ли амерички чувени песник српског порекла Чарлс Симић, припада политичкој емиграцији?
Он је рођен у Београду као Душан и неколико година после рата напустио је земљу са својом породицом.

Невезано,
да ли има овде тема о комунистичким фалсификатима?
Нисам ништа нашао, а хтео бих нешто да постирам.

Баш сам хтео да отворим тему, кад ево Николај је ипак нашао.
Мислим да Чарлс Симић није припадао политичкој емиграцији. Нисам чуо да је био у контакту са неким емигрантским удружењем.
Одговори

Милославе, сад погледам, после 10 година, Костину Историју Равногорског покрета. И гледам за једно лице, није битно ко, узео фрајер податак из Архива Југославије, кутија ДК- то ти је Државна комисија за злочине окупатора и њихових слугу, из 46/7 године. Тамо, наравно, написали да су тог убили четници. У десет упоредних докумената, јасно је да су га убили комунисти. Узео његову књигу само да потврдим, рек'о узео је он податак из ВА, да не би сад због тога ишао код оних лудака доле.
Замисли, доктор наука, који би требало да нама буде парадигма за одређену тему, коју архивску грађу треба да користимо. Он користи најспорнију грађу, која се избегава и кад нема са чим да се упореди, а камоли кад има пандана.Значи, не могу да верујем.
Одговори

Ниси ваљда до сада веровао. Smile
Одговори

Да ли се измештала школа из Брајића? Мислим, да ли се дислоцирала, па враћала у Брајиће?
Одговори

(09-12-2018, 02:10 PM)Бенито Пише:  Да ли се измештала школа из Брајића? Мислим, да ли се дислоцирала, па враћала у Брајиће?
Да, али није се враћала. Каленић итд.
Одговори

Самарџићу,
пошто нисте видели питање на другој теми, да поновим овде:

Како то да од савезничких авијатичара који су пали код четника ван Србије и ван мисије Халјард постоји јако мало слика?

Код Ђујића и Ђуришића нисам видео слике ниједног авијатичара. Нема их ни код Марковића, ни у Македонији. Од групе која је била у Херцеговини сам видео једну слику. Код већине који су пали у Босну нема слика.
Ту укупно има око 150 авијатичара, а слика на прсте да се изброји.
Одговори

(10-12-2018, 12:29 PM)ватхра Пише:  Самарџићу,
пошто нисте видели питање на другој теми, да поновим овде:

Како то да од савезничких авијатичара који су пали код четника ван Србије и ван мисије Халјард постоји јако мало слика?

Код Ђујића и Ђуришића нисам видео слике ниједног авијатичара. Нема их ни код Марковића, ни у Македонији. Од групе која је била у Херцеговини сам видео једну слику. Код већине који су пали у Босну нема слика.
Ту укупно има око 150 авијатичара, а слика на прсте да се изброји.
Видео сам питање, али нисам знао да је упућено мени.
Не знам. Из Босне ипак има доста слика, Артур Џибилијнан је тамо сликао, нешто Никола Лалић, нешто неко трећи, дао је један пилот што је долазио Миодрагу Пешићу.
Ако Вам је то стратегија за вађење што има много више слика пилота код четника, него код партизана, слаба вајда од тога. Ви треба да докажете да је на територију под контролом партизана пало око 2.000 пилота и преко 200 авиона, то је основно. Јер, та територија је била много мања од оне на којој су били четници, па испаде да су на то мало територије пилоти баш, баш, падали, а доказа нема па нема.
Одговори

Проблем је и што за неке фотографије немамо потписе, не знамо ни ко је на њима ни где су настале. Рецимо за ову не сећам се да је неко написао нешто ближе:

[Слика: Top-5-bmp.jpg]

Ни за ове нема потписа, али по амбијенту би рекао да су настале негде у Херцеговини:

[Слика: 2q0u3nt.jpg]

[Слика: 25ivuc8.jpg]


За ову знамо имена посаде, а пошто се наводи да је сликано на Божић 1944. (наравно католички), значи да је реч о децембру те године, па претпостављам да је сликано негде у Босни:

[Слика: 33em0wj.jpg]


Ово је још једна из Босне. Стоје с лева капетан Драго Миљановић из Сарајева, непознати, Радослав Зекић из Олова, непознати. У доњем реду, с лева командант батаљона Богдан Симанић из Илијаша и Срето Ерић, председник округа Високо:

[Слика: image.jpg]

Још једна непотписана:

[Слика: 62V.jpg]

Вероватно је један од разлога за ређе фотографисање у тим покрајинама журба да што пре дођу до аеродрома за евакуацију у централној Србији, па су се зато неке посаде сликале тек ту.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(10-12-2018, 08:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Видео сам питање, али нисам знао да је упућено мени.
Не знам. Из Босне ипак има доста слика, Артур Џибилијнан је тамо сликао, нешто Никола Лалић, нешто неко трећи, дао је један пилот што је долазио Миодрагу Пешићу.
Џибилијан и Лалић су били у мисији Халјард. Наведено осим њихових слика.

(10-12-2018, 08:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ако Вам је то стратегија за вађење што има много више слика пилота код четника, него код партизана, слаба вајда од тога. Ви треба да докажете да је на територију под контролом партизана пало око 2.000 пилота и преко 200 авиона, то је основно. Јер, та територија је била много мања од оне на којој су били четници, па испаде да су на то мало територије пилоти баш, баш, падали, а доказа нема па нема.
Кидање
Нема доказа?
Да почнемо од Историје МААФ која наводи да је 2.000 авијатичара евакуисано од партизан.
Затим да за сваког од њих имам име, презиме, јединицу, кад је оборен и одакле евакуисан, са све изјавом.

А да ви за ваше тврдње о евакуисаних 400-500 и тако даље имате нешто мало за трећину од њих.

(10-12-2018, 08:43 PM)Николај Пише:  Проблем је и што за неке фотографије немамо потписе, не знамо ни ко је на њима ни где су настале. Рецимо за ову не сећам се да је неко написао нешто ближе:
Погледаћемо...

(10-12-2018, 08:43 PM)Николај Пише:  Ни за ове нема потписа, али по амбијенту би рекао да су настале негде у Херцеговини:
На полеђини пишу имена, то је посада коју сам спомињао из Херцеговине.

(10-12-2018, 08:43 PM)Николај Пише:  За ову знамо имена посаде, а пошто се наводи да је сликано на Божић 1944. (наравно католички), значи да је реч о децембру те године, па претпостављам да је сликано негде у Босни:
Сликано током мисије Халјард.

(10-12-2018, 08:43 PM)Николај Пише:  Ово је још једна из Босне. Стоје с лева капетан Драго Миљановић из Сарајева, непознати, Радослав Зекић из Олова, непознати. У доњем реду, с лева командант батаљона Богдан Симанић из Илијаша и Срето Ерић, председник округа Високо:
Британски и грчки пилот.

(10-12-2018, 08:43 PM)Николај Пише:  Још једна непотписана:
За ову је Самарџић дао негде потпис, учитељица, снимљена негде близу Чачка ако се добро сећам.

(10-12-2018, 08:43 PM)Николај Пише:  Вероватно је један од разлога за ређе фотографисање у тим покрајинама журба да што пре дођу до аеродрома за евакуацију у централној Србији, па су се зато неке посаде сликале тек ту.
Заправо не. Већина од ових које наводим да су пали у Босну није имала везу са Србијом, и остала је прилично дуго са четницима, често и на истом месту. После су евакуисани преко партизана.
Одговори

Нема доказа да су пали ту и ту, дакле 200 локација, мапа са местима пада, то нема, знате Ви добро да сам то питао. Евакуација је друга ствар.
Одговори

(10-12-2018, 11:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Нема доказа да су пали ту и ту, дакле 200 локација, мапа са местима пада, то нема, знате Ви добро да сам то питао. Евакуација је друга ствар.

Самарџићу,

правите се мутави, иако сам вам више пута објаснио.
За сваку посаду постоји место пада, одакле је евакуисана.
Наводио сам и вам по регијама одакле је ко евакуисан.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним