Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(12-12-2018, 10:29 AM)Милош Шарац Пише:  Господине Самарџићу, да ли ће бити календар за 2019. годину?Без календара не ваља!!!Хармоника

Има календара, наручи.!
Одговори

Календар се поклања муштерији,нико не продаје сем ПОГЛЕДИ.Питао сам онако ради реда.Добијам бар пет календара сваке године,не разумем,зашто бих дао 360. динара за 1. календар када за те паре могу да купим две слане палачинке на пример.Smile
Одговори

Зато што си ти Србин и постиш, па нећеш јести слане палачинке, него гледати Калабића и Рачића на зиду целе године.
Одговори

Како се звао отац Павла Ђуришића? Пожељно би било са навођењем неког извора.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(13-12-2018, 05:20 PM)Николај Пише:  Како се звао отац Павла Ђуришића? Пожељно би било са навођењем неког извора.

Отац - Илија Ђуришић
Мајка - Ивана Радовић
Извор - Извод из матичне књиге вјенчаних : Павла Ђуришића и Горице Бакић.

Горан Киковић - Војвода Павле Ђуришић -
Ступови, 2003.
Одговори

ОК, хвала. Да му није мајка Амфилохијева рођака?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ово за мајку не знам.
Отац је смртно рањен на Калиновику у Балканским ратовима и умро у Подгорици.
Ако може да помогне, мајчин отац се звао Михаило, а брат Петар.
Одговори

Да ли је аутентична она депеша, пишем по сећању, где Дража Михаиловић неком од команданата ( чини ми се Лукачевићу) сугерише да ће попа Селимира скратити за главу?
И који је контекст те приче.
Одговори

Проверите да ли овде има нешто корисно:

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-inter...-djurisica

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(14-12-2018, 04:02 PM)Бенито Пише:  Да ли је аутентична она депеша, пишем по сећању, где Дража Михаиловић неком од команданата ( чини ми се Лукачевићу) сугерише да ће попа Селимира скратити за главу?
И који је контекст те приче.

Где си је нашао?
Одговори

Кад би сад могао да се сетим! 1943. је сигурно, али не могу да се сетим да ли поводом одласка из Црне Горе или касније.
Одговори

Ако си нашао негде у мојим књигама, онда је оригинал, нисам користио преписе и сл, али не верујем, сетио бих се такве депеше.
Одговори

Ок, пробаћу да нађем ових дана, кад будем имао више времена.
Одговори

(14-12-2018, 04:02 PM)Бенито Пише:  Да ли је аутентична она депеша, пишем по сећању, где Дража Михаиловић неком од команданата ( чини ми се Лукачевићу) сугерише да ће попа Селимира скратити за главу?
И који је контекст те приче.

Не знам за ту депешу, али по Немачким обавештајним извештајима поп Селимир је био популарнији и од Драже у срезу Сјеничком.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним