Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(18-02-2019, 08:19 AM)Перун Пише:  Ево још једно да се занимате:

Који Дражин официр је написао највише књига?

Сергије Живановић?
Одговори

(18-02-2019, 12:56 AM)Бенито Пише:  Како се звала прва тајна политичка српска организација која је себи поставила за циљ уједињење свих Срба под један државни кров, од када до кад је постојала и ко су били њени прваци?

Прво ми паде на памет "Уједињена омладина српска", али они нису били тајна организација
Одговори

Није УОС.
Одговори

(18-02-2019, 09:53 AM)ХраброСрце Пише:  
(18-02-2019, 08:19 AM)Перун Пише:  Ево још једно да се занимате:

Који Дражин официр је написао највише књига?

Сергије Живановић?

Не. Да ли знаш приближно тачан број његових књига?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-02-2019, 08:19 AM)Перун Пише:  Ево још једно да се занимате:

Који Дражин официр је написао највише књига?

Капетан Милош Аћин Коста, око 35.
Одговори

(18-02-2019, 12:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-02-2019, 08:19 AM)Перун Пише:  Ево још једно да се занимате:

Који Дражин официр је написао највише књига?

Капетан Милош Аћин Коста, око 35.

Тачно.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

А како се звала његова издавачка кућа?
Одговори

(18-02-2019, 11:58 AM)Перун Пише:  
(18-02-2019, 09:53 AM)ХраброСрце Пише:  
(18-02-2019, 08:19 AM)Перун Пише:  Ево још једно да се занимате:

Који Дражин официр је написао највише књига?

Сергије Живановић?

Не. Да ли знаш приближно тачан број његових књига?

Не знам, лупио сам.
Одговори

(18-02-2019, 12:56 AM)Бенито Пише:  Како се звала прва тајна политичка српска организација која је себи поставила за циљ уједињење свих Срба под један државни кров, од када до кад је постојала и ко су били њени прваци?
Та организација није имала неко тачно име, али би најприближније име било Национални центар за пропаганду. Пратили су Начертаније, али су 5 година после Начертанија, направили свој Устав , а то је било 1849. године. Тај тренутак се може сматрати почетком рада те организације. Она је деловала до 1854. године. Њени вођи и најпознатији чланови били су : Илија Гарашанин, Матија Бан и Томо Ковачевић.
Одговори

(18-02-2019, 10:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  А како се звала његова издавачка кућа?
''Равногорски венац''.
Била је у Вашингтону.
Одговори

Која европска престоница (осим Париза) је имала споменик краљу Александру Карађорђевићу пре Другог светског рата?
Одговори

У селу Вражогрнцу, код Зајечара, живео је један од ратних хероја, носилац златног ордена Карађорђеве звезде и читавог низа других одличја.

Високо одликовање је заслужио децембра 1915. године у одбрани Београда. Он је у Кошутњаку остао крај топова, докле год је имао муниције, иако му се непријатељ био приближио на три стотине метара. Читав сат је успео да задржи Аустријанце, бранећи тако одступницу. Иначе се бавио столарским занатом.

Како се зове овај јунак?
Одговори

(20-02-2019, 10:37 AM)Вукашин Петковић Пише:  Која европска престоница (осим Париза) је имала споменик краљу Александру Карађорђевићу пре Другог светског рата?

Букурешт?
Одговори

Тако је Милославе, Букурешт је у питању. Може даље...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним