Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(04-01-2020, 04:40 PM)Александар Динчић Пише:  Како се зове место где је Раде Малобавић пуцао на кола регента Александра Карађорђевића?

Динчићу,извињавам се на упаду, зар нису пуцачи били она два,у то време Србина а после бугараши македонски који су сведочили на рехабилитацији. Не могу имена да им попамтим.Мада сам сигуран да сам их написао негде на форуму.Што је најгоре, не могу да се сетим ни која књига ми је тачно била извор а знам да је имам. Rolleyes
Одговори

(04-01-2020, 07:27 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(04-01-2020, 04:40 PM)Александар Динчић Пише:  Како се зове место где је Раде Малобавић пуцао на кола регента Александра Карађорђевића?

Динчићу,извињавам се на упаду, зар нису пуцачи били она два,у то време Србина а после бугараши македонски који су сведочили на рехабилитацији. Не могу имена да им попамтим.Мада сам сигуран да сам их написао негде на форуму.Што је најгоре, не могу да се сетим ни која књига ми је тачно била извор а знам да је имам. Rolleyes
Темељко Вељановић и Ђорђе Константиновић.
Нису били бугараши, јер да јесу не би сигурно били код Аписа у Црној Руци.
Презимена су променили тек после Другог светског рата, јер су били пизде. Тај Вељановић ( Вељановски) је деда оног Радета Вељановског за кога сам чуо све најгоре од људи који припадају сасвим различитим политичким струјама.
Да поновим одговор је:
село Острово, тј његова околина.
Одговори

Тако је, Бенито. Острово. Пуцао је Малобабић. Било је или ми њега или он нас.
Одговори

(04-01-2020, 08:57 PM)Бенито Пише:  Темељко Вељановић и Ђорђе Константиновић.
Нису били бугараши, јер да јесу не би сигурно били код Аписа у Црној Руци.
Презимена су променили тек после Другог светског рата, јер су били пизде. Тај Вељановић ( Вељановски) је деда оног Радета Вељановског за кога сам чуо све најгоре од људи који припадају сасвим различитим политичким струјама.
Да поновим одговор је:
село Острово, тј његова околина.

Да бре.Темељко Вељановски и Георги Константиновски или Константинов.Послертна имена.

Ма знам да нису били бугараши предратни,него сам их окарактерисао на тај начин да би ублажио директну квалификацију(и праву)којом си се ти послужио.

п.с. Да не одемо у off са темом,извињавам се.Сатих се да је било и оних кулова који нису своје сопствено презиме мењали него на очево име нпр. додају "ски".Онај мајор из Генералштаба,Митић,отац му се звао Апостол и он променио на Апостолски.Познати комунистички генерал касније.Да не давимо са причом,наводили смо на теми доста примера македонизираних,нарочито ових мојих суграђана некадашњих.
Одговори

(04-01-2020, 09:52 PM)Александар Динчић Пише:  Тако је, Бенито. Острово. Пуцао је Малобабић. Било је или ми њега или он нас.
Пуцања је сигурно било, али моје мишљење је да уопште није пуцао Малобабић.
Одговори

Аписов сестрић је разумљиво бранио ујака, а Дејвид Макензи је уобличио причу. У суштини било је то питање ко ће први да потегне. Када су такве ствари у питању онда се не ангажују редови попут Вељановића и Константиновића већ професионални стрелци, као што је био Раде Малобабић. Али, ко не жели рећи, под другим властима, али и заклетим непријатељима Круне: тај сам био!
Одговори

Аписов сестрић је погинуо у Првом балканском рату 1912. године.
Одговори

(04-01-2020, 10:07 PM)Бенито Пише:  
(04-01-2020, 09:52 PM)Александар Динчић Пише:  Тако је, Бенито. Острово. Пуцао је Малобабић. Било је или ми њега или он нас.
Пуцања је сигурно било, али моје мишљење је да уопште није пуцао Малобабић.

Значи било је пуцања баш на возило у коме је био Александар?
Па што онда скоро сви историчари пљују Александра због Солунског процеса?
Одговори

Који сви историчари?
Одговори

(04-01-2020, 10:08 PM)Александар Динчић Пише:  Када су такве ствари у питању онда се не ангажују редови попут Вељановића и Константиновића већ професионални стрелци, као што је био Раде Малобабић.

Можда је он а можда су ова двојица.Можда су и њих двојица били добри стрелци.А овај Малобабић је баш онако чудан лик био.
Одговори

Србенда, од "а" до "ш".
Одговори

(05-01-2020, 12:12 AM)Александар Динчић Пише:  Србенда, од "а" до "ш".
Сагласан.
Одговори

(04-01-2020, 11:51 PM)Бенито Пише:  Који сви историчари?

По мени, нико осим Бранислава Глигоријевића није боље обрадио позадину и сам чин Солунског процеса и Сарајевског атентата. Све остало, уз незнатна одступања, представља ослонац на писања Аписовог сестрића и југословенске историографске школе.
Одговори

Тако је, и то сам више пута наглашавао. Један од најбољих, ако не и најбољи, српских историчара с краја двадесетог века.
Чувам питања у вези њега за специјалну прилику.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 62 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним